1. HABERLER

  2. ARSA-ARAZİ

  3. 14.4 Milyon TL'ye Mersin'de Satılık Arsa!
14.4 Milyon TL'ye Mersin'de Satılık Arsa!

14.4 Milyon TL'ye Mersin'de Satılık Arsa!

Mersin ili, Mezitli ilçesi, Mezitli Mahallesi, 265 ada 10 parselde yer alan arsayı T.C. Mersin 3. Satış Memurluğu, 14 milyon 400 bin TL'ye icradan satılığa çıkardı.

A+A-

T.C. Mersin 3. Satış Memurluğu tarafından, Mersin ili, Mezitli ilçesi, Mezitli Mahallesi, 265 ada 10 parselde yer alan arsa 14 milyon 400 bin TL'ye icradan satışa çıkarıldı. Gayrimenkulün satış ihalesi 17 Şubat tarihinde saat 16:00'da yapılacak.

İlan metni:

T.C.MERSİN 3. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2021/30 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
 
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Satışa konu taşınmaz tapuda, Mersin ili, Mezitli ilçesi, Mezitli mahallesi, 265 ada, 10 parsel sayılı, 1.836,00 m2 yüz ölçümlü, kargir ev ve arsa niteliğinde kayıtlı taşınmazdır.Taşınmazın kuzey ve batı cepheli kadastral parsel olduğu görülmektedir. Taşınmazın bulunduğu bölge tüm belediye hizmetlerinden faydalanmakta olup; elektrik, yol ve su sorunu bulunmamaktadır. Ulaşım özel araçlarla ve toplu taşıma araçlarıyla rahatlıkla sağlanabilmektedir. Her türlü sosyal ve kültürel aktivite alanlarına ulaşım rahatlıkla sağlanabilmektedir. Satışa konu taşınmaz kuzey ve batı cepheli olup zemini düzdür. Gazi Mustafa Kemal Bulvarına cepheli olan taşınmaz üzerinde keşif günü yapılan gözlemlerde üzerinde herhangi bir muhdesat bulunmadığı görülmüştür.

Adresi : Yeni Mahalle, Gazi Mustafa Kemal Bulvarı Mezitli / MERSİN
Yüzölçümü : 1.836,00 m2
İmar Durumu : Emsal:2,40 Yoğunluklu, Y.ençok: 10 Katlı, Ticaret + Konut Alanı kısmen de yol olarak işaretlidir.
Kıymeti : 14.400.000,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 17/02/2022 günü 16:00 - 16:10 arası
2. Satış Günü : 15/03/2022 günü 16:00 - 16:10 arası
Satış Yeri : MERSİN ADLİYESİ 7.KAT 3.SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU

 

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2021/30 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.