103 Projenin Tanıtımında Novamarka İmzası Var

103 Projenin Tanıtımında Novamarka İmzası Var

Ağırlıklı olarak inşaat sektörüne hizmet veren Novamarka Reklam Ajansı’nın kurucu ortakları Onur Gürer ve Gökhan Dilaveroğlu, şimdiye kadar 30’dan fazla inşaat firmasıyla çalıştıklarını ve bu firmaların 103 farklı projesinde imzaları olduğunu söyledi.

A+A-

Onur Gürer ile Gökhan Dilaveroğlu ortaklığıyla 7 yıl önce kurulan Novamarka Reklam Ajansı, İzmir’de çok sayıda markalı konut projesinin reklam ve pazarlama işlerini yaptı. Novamarka Reklam Ajansı’nın kuruluş süreci ve hizmet alanları hakkında bilgi veren Gökhan Dilaveroğlu; “Ortaklık kararını alırken ‘inşaat sektörüne odaklanma’ ana stratejimizi oluşturuyordu. Ajansımız; tasarım hizmetleri, sosyal medya yönetimi, stratejik marka danışmanlığı, web sitesi tasarımı ve yazılımı, prodüksiyon, medya satın alma ve sektöre özel 3D / 360 Sanal Tur çekim hizmetlerini sunmaktadır” ifadelerini kullandı.

Onur Gürer ise çalışma yöntemlerini şu sözlerle anlattı: “Bizim standart hizmet paketlerimiz ve fiyatlandırmamız yok. Fabrikasyon değil, terzi işi çalışıyoruz. Her marka ve projenin kendine has ihtiyaçları ve bu ihtiyaçların çözümleri olduğuna inanıyoruz. Bu sebeple; sunacağımız hizmet kalemlerini belirlemek için öncelikle müşterimizi dinliyor, projesi hakkında detaylı bilgi alıyor, bu bilgiler ışığında ihtiyaçlarını belirliyor ve sonrasında markaya özel projelendiriyoruz.  Proje üzerine çalışmadan önce ise; projenin alanını yerinde inceliyor, çekimler yapıyoruz.  Projenin yer aldığı bölgedeki rakipleri üzerine, çok detaylı bir rakip analizi gerçekleştiriyoruz. Hem pazarlama hem de satış süreçlerine katkı sağlama anlamında neler yapabiliriz ekibimizle birlikte çalışıyoruz. Bu çıktılardan yola çıkarak projenin konseptini ve kurgusunu belirliyoruz. Sonrasında ise; proje teması, hikayesi, sloganları ve tasarım süreçlerine geçerek projenin marka konumlandırmasını gerçekleştiriyoruz. Prodüksiyon ve 3D / 360 Sanal Tur hizmetleri de kendi bünyemizde olduğu için projeyi uçtan uca hedef kitlesiyle etkili bir şekilde buluşturma imkanı sunuyoruz.  Tabii buradaki başarımızın en önemli etkeni ise uzun süredir birlikte çalıştığımız uzman ekibimiz ve ajans olarak sektördeki tecrübemiz diyebilirim.”

41 adet markalı konut projesini hayata geçirdik

Bu zamana kadar 30’dan fazla inşaat firmasıyla çalıştıklarını belirten Gökhan Dilaveroğlu, bu firmaların 103 adet markalı konut projesinde farklı hizmet kalemleriyle imzalarının olduğunu söyledi. Dilaveroğlu, “Bu projelerden 41 tanesini ise uçtan uca hizmet vererek Novamarka Reklam Ajansı olarak hayata geçirdik. Yani marka konumlandırılması, marka danışmanlığı, tasarım işleri, sosyal medya yönetimi, prodüksiyon hizmetleri, 3D / 360 Sanal turlar, web sitesi ve dijital / geleneksel mecralardaki tüm iletişim süreçlerini yönettik. İzmir’de inşaat sektöründe 7 yıllık süreçte bu rakamlara ulaşan ilk ve tek ajans olabiliriz.  Bununla birlikte hizmet verdiğimiz firmalarla uzun yıllar ve birden fazla projeleri için çalışıyoruz. 9. projesini birlikte çalıştığımız müşterilerimiz var. Zor bir sektör olan inşaat sektöründe bunu başarmaktan dolayı çok mutluyuz.” dedi.

Paçamızda Şantiye Tozu Var

Bu zamana kadar apartman, site konsepti, kule ve villa projelerinin reklam ve pazarlama süreçlerinde önemli bir tecrübe edindiklerini belirten Onur Gürer; “Masa başında değil sahada çalışıyoruz, dolayısıyla paçamızda şantiye tozu var” dedi. Haftada en az 2 veya 3 farklı şantiyeyi ziyaret ettiklerini, projelerin satış ofisleriyle de dirsek temasıyla çalıştıklarını belirten Gürer, sözlerini “Her işin daha iyisi yapılabilir ama bizim farkımız o işi sahiplenmemiz ve bir ortaklık gibi görmemiz. Projenin her alanına dahil oluyoruz ve firmanın reklam departmanı gibi çalışıyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.

Teknolojiye yatırım yapıyoruz

Gökhan Dilaveroğlu ise, “Biz teknolojiyi çok iyi kullanıyoruz. Yeni teknolojileri takip ederek, sektöre nasıl entegre edeceğimizi araştırıyoruz. İnşaat sektöründe yenilikçi reklam ve pazarlama fikirlerini hayata geçirdik. Bundan sonra da yeni teknolojileri takip ederek ve bu alandaki yatırımlarımıza devam ederek inşaat sektörü için yine yapılmayanları hayata geçirmeye devam edeceğiz” dedi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.