Villanova Evleri

Ana Sayfa Kentsel Dönüşüm Kocaoğlu'ndan Müteahhitlere 'Uzundere' Çağrısı

Kocaoğlu'ndan Müteahhitlere 'Uzundere' Çağrısı

Büyükşehir Belediye Başkanı, dönüşümde ilk olacak proje için yapılan 2 ihaleye katılım olmaması sonrası açıklamasında, “İşler kötüye gitmiyor, tersine umulmayan gelişmeler olacak. Müteahhitlere yeni çağrımız var. 450 gün olarak belirlenen projenin bitirilmesi süresini 600 güne çıkardık” dedi.

Giriş Tarihi: 23 Haziran 2016 Perşembe 13:32
Kocaoğlu'ndan Müteahhitlere 'Uzundere' Çağrısı

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 2 yıldır üzerinde çalıştığı Uzundere kentsel dönüşüm bölgesindeki ilk 313 konut ve işyeri için uzlaşma sağlanmasının ardından gerçekleşen yapım ihalesine ikinci defa katılım olmadı. 

Karabağlar’da Uzundere ve Yurtoğlu mahallerindeki 32 hektarlık alanı kapsayan kentsel dönüşüm projesine yeni ihalede de teklif gelmeyince Büyükşehir Belediyesi ihale dosyasında 450 gün olarak belirlenen projenin bitirilmesi süresi 600 güne çıkardı.

16 Mayıs ve 18 Haziran’daki ihalelere kentteki inşaat sektöründen kimse talip olmayınca İzmir Müteahhitler Federasyonu Genel Başkanı Necip Nasır, “Büyükşehir’in uyguladığı yasa ile bu sistem çalışmaz. Müteahhit kar edemediği bir yere girmez” açıklaması yapmıştı.

İNŞAAT SÜRESİNİ UZATTIK
Bunun üzerine gözler tekrar Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu’na çevrildi. Kentteki müteahhitlere 3’üncü ihale için çağrıda bulunan Kocaoğlu bir de müjde verdi.  “İşler kötüye gitmiyor” diyen Kocaoğlu, “Tam tersi kentsel dönüşüm konusunda çok umulmayan gelişmeler olacak, onu söyleyebilirim. İzmirli müteahhitlere yeniden bir çağrımız var. İnşaat süresi konusunda sıkıntısı vardı müteahhitlerin. Onu da 450 günden 600 güne çıkardık. Bu konuda da bir rahatlama oldu. Umuyorum başarılı bir ihale yaparız ve Türkiye'ye örnek projeyi Uzundere'de hayata geçireceğiz” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
İleri Geri
Bu habere de bakabilirsiniz Kızılay Saraçoğlu'nda Kentsel Dönüşüm Başlıyor

Kızılay Saraçoğlu'nda Kentsel Dönüşüm Başlıyor

Kurumsal

İçerik

PROJELER

SEKTÖR TEMSİLCİLERİYukarı Çık