Villanova Evleri

Ana Sayfa Sektörel Bornova Stadı’nda 2. Etap Tamamlandı

Bornova Stadı’nda 2. Etap Tamamlandı

Bornova Belediyesi’nin İzmir Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yapımını üstlendiği Yeni Bornova Stadı’nın ikinci etap çalışmaları ve çevre düzenlemeleri de tamamlanma aşamasına geldi. Güney tribünü biten Stadın aydınlatma direkleri monte edilmeye başlandı. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, çalışmaların hızla devam ettiği statta İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Buğra Gökçe ile birlikte incelemelerde bulundu. Stadın yeni sezona tam anlamıyla hazır olacağını söyleyen Başkan Atila, “Amacımız şu an itibariyle gündüz maçı oynanabilecek konumda olan stadımızı resmi maç oynanabilecek hale getirmek.” dedi.

Giriş Tarihi: 30 Temmuz 2016 Cumartesi 03:11
Bornova Stadı’nda 2. Etap Tamamlandı

Bornova Belediyesi’nin İzmir Büyükşehir Belediyesi ile birlikte ilk etabını bitirdiği Yeni Bornova Stadı’nın ikinci etabı ve çevre düzenlemeleri tamamlanma aşamasına geldi. Doğu ve batı tribünün ardından Güney kale arkası tribünü de bitti. Çatısı kaplanan tribünün koltukları da monte edildi. UEFA standartlarında 6700 seyirci kapasiteli Bornova Stadı 2016-2017 futbol sezonuna yetişiyor. Ayrıca Passolig sisteminin kurulması için de gerekli çalışmalar başladı.

Aydınlatma direkleri dikiyor

Üçüncü etap çalışmaları kapsamında Kuzey tribünü tamamlandığında seyirci kapasitesi 12 bin 500 kişi olacak stadın, aydınlatma direkleri takılmaya başlandı. 50 metre yüksekliğindeki aydınlatma direklerinin üçü monte edildi. Dördüncü aydınlatma direği de önümüzdeki hafta monte edilecek. Tüm bunlarla birlikte stadın çevresiyle ilgili çalışmalar da yapıldı. Stadın etrafındaki yollar, özellikle maç oynanacak günlerde ulaşım sorunu yaşanmaması için daha geniş hale getirildi. Aynı amaçla yeni otopark alanları oluşturuldu.

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, çalışmaların hızla devam ettiği statta İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Buğra Gökçe ile birlikte incelemelerde bulundu. Onlara ilgili başkan yardımcıları ve müdürler de eşlik etti. Stat ve çevresinde devam eden çalışmalarla ilgili yetkililerden detaylı bilgi alındı.

1 ay içinde her şey tamamlanacak

Stadın yeni sezona tam anlamıyla hazır olacağını söyleyen Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Büyükşehir Belediyemizle birlikte yürüttüğümüz çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Güney tribününü de tamamladık. Işıklandırma direklerini dikiyoruz. Çevre düzenlemesi, yollar ve otoparklarla ilgili çalışmalar neredeyse tamamlandı. Passolig sisteminin kurulumu çalışmalarına da başladık. Bu konuda Futbol Federasyonu ile süreki temas halindeyiz. Amacımız şu an itbariyle gündüz maçı oynanabilecek konumda olan Stadımızı resmi maç oynanabilecek hale getirmek. Bugün bu amaçla bir araya geldik ve Büyükşehir Belediyesi yetkililerimizle incelemelerde ve görüş alışverinde bulunduk” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
İleri Geri
Bu habere de bakabilirsiniz Zeytinburnu Millet Bahçesi'nde Çalışmalar Başlıyor

Zeytinburnu Millet Bahçesi'nde Çalışmalar Başlıyor

Kurumsal

İçerik

PROJELER

SEKTÖR TEMSİLCİLERİYukarı Çık