Yasin Işık Gayrimenkul Tecrübesini İstanbul'a Taşıyor!

Yasin Işık Gayrimenkul Tecrübesini İstanbul'a Taşıyor!

25 yıldır inşaat sektöründe faaliyet gösteren Yasin Işık Gayrimenkul, özellikle son 10 yılda Adana'da önemli projelere imza attı.

A+A-

25 yıldır inşaat sektöründe faaliyet gösteren Yasin Işık Gayrimenkul, özellikle son 10 yılda Adana'da önemli projelere imza attı. Adana'nın önemli lokasyonlarında 50'yi aşkın projeyi hayata geçiren şirket, buradaki tecrübesini şimdi de İstanbul'a taşıyor. Gizerler Grup ortaklığıyla ve Gizer-lşık İnşaat adı altında gerçekleştirilen Marmara Kule Business, İstanbul'un yükselen bölgesi Kartal'da inşa ediliyor. Yasin Işık Gayrimenkul İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Yasin Işık, projenin 2017 yılı sonunda tamamlanacığını söylüyor. 

 

 

1992 yılında bir aile şirketi olarak kumlan Işık İnşaat, 2005 yılından itibaren Yasin Işık Gayrimenkul ve İnşaat olarak faaliyetine devam etmeye başladı. 25 yıldır inşaat sektöründe faaliyet gösteren şirket, son 10 yılda özellikle Adana'nın tanınan bir markası haline geldi. 

 

Adana'da elde ettikleri tecrübeyle profesyonelliklerini İstanbul'da deniz ve ada manzaralı inşaat projeleri üreterek taçlandırmayı başardıkların ifade eden Işık, İstanbul'da Marmara Kule Business projesini başlattıklannı da belirtiyor. Adana'nın diğer köklü inşaat şirketlerinden Gizerler Grup ortaklığıyla gerçekleştirilen proje, Gizer -Işık İnşaat adı altında faaliyetini sürdürüyor. 

İstanbul'un son dönemdeki cazibe merkezlerinden Kartal'da yükselen projenin 2017 sonunda planlanması öngörülüyor. 

ORTAKLIKLARLA GELİŞTİRİLEN PROJELER 

2004 yılında oluşturduğu ortaklık yapısıyla Platin İnşaat adı altında  Adana  Yüzevler'de Yüzevler Platin ve Çukurova Belediyesi'nin en iyi bahçe ödülünü alan Toros Platinkent projelerini hayata geçirdi. 2006 yılında ise TMT Grup ortaklığıyla Kuzey Adana'nın en prestijli bölgelerinden olan Süleyman Demirel Bulvan'nda yer alan Göl Vadi Evleri projesini tamamladı. 

TMT Grup olarak ikinci projeleri olan Adana'nın nitelikli konut projelerinin geliştiği Türkmenbaşı Ali Bozdoğanoğlu Bulvan üstünde biri rezidans olmak üzere toplam 3 blokta 104 konut ve ofisten oluşan projenin satışlan ise hala devam ediyor. Bu ortaklık altında devam eden projelerden biri de şehir merkezinde 12 kat ve tek bloktan oluşan Park Life Suites Projesi. 

ADANA'DA DEVAM EDEN 

Projeler Yasin Işık Gayrimenkul İnşaat'ın kendi markası altında hayata geçirdiği en önemli projeler arasında ise 2010 yılında başladığı Birikim Villaları yer alıyor. Adana'nın en seçkin projelerinden birine imza atmış olduklanm ve villa satışlannın tamamlandığını belirten Yasin Işık, Birikim Villaları ve Adana'da devam eden diğer projeleriyle ilgili ise şu bilgileri paylaşıyor: "Birikim Elegance projesi, ferah bir konut isteyenlerin tercihi olacak. 5+1 lüks dairelerden oluşan ve yan akıllı ev sistemiyle donatılan projemizin daire satışları devam ediyor. 

Adananın en gözde lokasyonu olan Süleyman Demirel Bulvaıı'nda yer alan projemizin ise 4+1 daire seçenekleriyle yakın zamanda satışına başlanacak. Bir diğer devam eden projemiz Mahfesığmaz'ın da 4+1 daire seçenekleriyle müşterilerimize sunulmasını planlıyoruz."

KARTAL'DA YENİ PROJE

Adana'da 25 yıldır elde ettikleri tecrübeyi şimdi İstanbul'a da taşıdıklarını belirten İşık, İstanbul Kartal'da inşa ettikleri Marmara Kule Businees projesini ise şu şekilde tanıtıyor: "Adana'nın iki köklü şirketi Yasin Işık İnşaat ve Gizerler Grup ortaklığı olan proje, Gizer-lşık İnşaat adı altında faaliyetini sürdürüyor. Gizer Işık İnşaat, İstanbul'un yatırımda hızla yükselen değeri Kartal'da, E-5 Karayoluna cepheli; ada, deniz ve Aydos ormanları manzaralı 6 bin 500 metrekare arazi üzerinde 32 kat olarak projelendirildi. Marmara Kule Business'ta. 3 metre tavan yüksekliğine sahip, 195 adet 1+1 ve 51 adet 2+1 konut, ofis ve ticari alanlar yer alıyor. Kartal'da önemli bir lokasyonda bulunan Marmara Kule Business'ta hem ofis katlanna hem de çevreye hizmet verebilmesi için 4 bin metrekare alan üzerine kumlan 2 adet ticari alan yer alıyor. Bölgeye dinamizm getirecek bu ticari alanlar 3 kattan oluşuyor. 

Projenin Adalar tarafına bakan bölümünde ise içinde sosyal tesisin de bulunduğu yaklaşık 2 bin 500 metrekarelik 4 kata yayılmış bir ticari alan daha inşa ediliyor. Ticari alanın içinde yer alan sosyal aktivite alanlarında, iş stresinden uzaklaşmak isteyenler için fitness center, soyunma odalan, sauna gibi bölümler bulunuyor. Marmara Kule Business'ta iş hayatı, sağlıklı yaşam, sosyal hayat hepsi bir arada sunuluyor. Projenin 2017 sonu bitmesi planlanıyor."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.