Sinpaş Anadolu'ya Açılıyor

Sinpaş Anadolu'ya Açılıyor

Markalı konutları Anadolu’ya taşıyan öncü firmalardan olan Sinpaş Yapı, her birinde bölgeye yeni bir de ‘tema’ götürüyor. Sinpaş Yapı; Bursa, Gaziantep, Ankara ve Denizli gibi gelişen şehirlere açılıyor

A+A-

Markalı konutları Anadolu’ya taşıyan öncü firmalardan olan Sinpaş Yapı, her birinde bölgeye yeni bir de ‘tema’ götürüyor. Sinpaş Yapı; Bursa, Gaziantep,  Ankara  ve Denizli gibi gelişen şehirlerde yer alıyor

İstanbul’daki birikimini Anadolu’ya ilk taşıyan gayrimenkul geliştiricilerden olan Sinpaş Yapı, hız kesmeden yeni yatırımlarını devreye alıyor. İstanbul’daki yeni projelerinde lansmana hazırlanan Sinpaş Yapı, Anadolu şehirlerindeki potansiyeli de yakından izliyor. Sinpaş Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Sefa Çelik, trend olarak Anadolu’da İstanbul’un takip edildiğini ve dolayısıyla İstanbul’daki markalı konutların sevilip, beklendiğini vurguladı. Çelik, “Bursa’nın, Gaziantep’in, Denizli’nin Ankara’nın ilk temalı projelerini hazırladık. Hepsinde bölgeleri hem yeniliklerle tanıştırdık, hem de bölge insanının değerlerini öne çıkardık” diye konuştu.

‘İş hacmimiz yüksek’

Konutta dünyaya örnek olacak işlerin İstanbul’da yapıldığını ve bunu Anadolu insanının da yakından gözlemlediğini belirten Çelik, bu anlayışı Anadolu’ya taşıyan ilk kuruluş olduklarına dikkat çekti. Çelik, “1000’in üzerinde konutu Bursa’da, aynı şekilde Gaziantep’te hayata geçirdik. Ankara’da yaklaşık 5 bin konutu geçtik. İş hacimleriyle sektörde Anadolu deneyimi ve iş hacmi en yüksek firma biziz” diye konuştu.

Anadolu’da arazi yapılarının parçalı halde olduğuna vurgu yapan Çelik, “Faaliyet gösterdiğimiz alanlar büyük arazi parçaları ve farklı temaları işleme fırsatı veriyor. Anadolu’da arazi parçaları tabii böyle bir duruma çok olanak vermeyecek şekilde küçük parçalı. Biz bunu da olur hale getirerek, pek çok temayı götürebilme şansı buluyoruz” dedi.

Gelişen yapısı, arazi bolluğu ve bürokrasinin az olmasının da Anadolu şehirlerini geliştiriciler için cazip kıldığını anlatan Çelik, “İşlerin hızlı ve emin adımlarla yürümesi, geliştiriciler için çok önemli. Satış kanallarını karşılaştıracak olursak, İstanbul’da her şey çok hızlı yaşanıyor. Anadolu insanı daha kolay karar verebilen bir noktada değil. İstanbul insanı gibi her şeyi hızlı ve vakitsiz değiller. Kendisiyle, çevresiyle müzakereleri daha fazla. Müşteri başına harcanan zaman daha fazla. İletişim mecramız orada yaşayanlar. En çok geri dönüş ev almış yaşayanların tavsiyesiyle oluyor” diye konuştu.

‘Yerelleşmek önemli’

Mahmut Sefa Çelik, proje geliştirdikleri Anadolu şehirlerinde bölgenin ekonomik ve sosyal hayatına da katkılar sağladıklarını kaydederek, projelerle ilgili şu örnekleri verdi:

“Şehre yaptığınız katkının yanısıra bu oluşumlar sizin yerelleşmenizi de sağlıyor. Oralı oluyorsunuz, güveniliyor, seviliyorsunuz. Mesela Denizli, eğitim seviyesinin çok yüksek olduğu bir şehir. Üniversitesi çok gelişmiş, kültürel, sanat faaliyetleri çok önemli. Denizli Basket Kulübü bölgede çok seviliyor. Tüm maçları dolu dolu izleniyor. İnanılmaz popüler. Sponsor olduk, ismi Sinpaş Denizli Basket oldu. Projenin AVM’si içinde bir alan hayata geçireceğiz, Denizli’nin dokuma bezleri, havluları meşhurdur, geleneksel bir yöntemle satıldığı bir de Çarşı vardır, biz bunun bir örneğini kendi AVM’miz içinde yapacağız. İşin ticaretinden bağımsız bir yapı.”

Ankara’da 45 bin...

Gaziantep projesinin 2 yıl önce bittiğini hatırlatan Çelik, ilk 1260 konutun teslim edildiğini, sonraki etaplarla ilgili yatırımların gündemde olduğunu dile getirdi. Denizli’de ise AVM’nin bu ay içinde açılacağını anlatan Çelik, eylül ayında büyük resmi açılışın yapılacağını kaydetti. Çelik, Ankara’da 2 bin 650 adetlik bölümün 2 bin 200 adedinin teslim edildiğini,  1500 civarında oturumun başladığını ifade etti. Çelik, “4 bin 500 kişilik bir nüfus yaşamaya başladı diyebiliriz. Bittiğinde 45 bin kişilik bir yaşam alanı olacak” dedi.

Doğa ve spor odağında

Gaziantep’te hayata geçirilen Antepia projesi, içinde yer alan Agora Meydanı’yla, proje içerisindeki 75 bin metrekarelik doğal göletin kıyısında konumlanıyor. Projede Türkiye’nin en büyük biyolojik göllerinden biri de yer alıyor. Sinpaş Yapı’nın başladığı ancak Sinpaş GYO tarafına geçen Bursa Modern projesi ise göl ve doğa manzaralı kulelerden oluşuyor. Projenin doğa ve spor odaklı sosyal donatı alanları ise dikkat çekiyor. 

Denizli’de geliştirilen Aquacity projesi, Malpler’den gelen kumla oluşturulan kumsalları, yalı konseptiyle geliştirilen konutları, göl ve bahçe içinde yer alan evleriyle farklı yaşam seçenekleri oluşturuyor. Altınoran ve Marina Ankara   projeleriyle Ankara’da önemli bir yeri olan Sinpaş Yapı, Türkiye’nin ilk ve tek şehir içi kayak merkezi Snowland, dev spor merkezi ve çeşitli donatı alanlarıyla geniş yelpazede sosyal olanaklar da oluşturuyor.

İki yeni proje geliyor

Pek çok şehirle her zaman temasta olduklarını belirten Mahmut Sefa Çelik,  İzmir  pazarının çok hareketli olduğunu, yine Antalya’da ve Adana’da önemli bir potansiyel olduğuna dikkat çekti. Başlayacakları İstanbul projeleriyle ilgili de bilgi veren Çelik, “Kendi tarafımızda bu yıl içinde 2 bin tane konut yapacağımız Ataşehir Palas projemiz var. Yetişirse bu yıl, Sefaköy kavşağında bir projemiz olacak. Ankara hareketli. Pazardaki ürün sayısı ve inşaat anlamında iyi bir oranımız var. Devam ediyoruz” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.