Karabağlar Kentsel Dönüşümle İvme Kazanacak

Karabağlar Kentsel Dönüşümle İvme Kazanacak

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Karabağlar Belediyesi'nin bugüne kadar yaptığı çalışmalar ile önümüzdeki süreçte gerçekleştireceği projeler hakkında dernek yönetimini bilgilendirdi. Karabağlar'ın tüm imar planlarını yenilediklerini, kentse

A+A-

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Ege Bölgesi Erzurum Dernekleri Birliği Federasyonu'nun konuğu oldu.

İzmir’e katkı sağlamaya çalışıyoruz

Ziyarette Federasyon Başkanı Muzaffer Okumuş ve yönetim kurulu üyeleri hazır bulundu. Okumuş, Başkan Selvitopu'nun ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Federasyon olarak İzmir'de bulunan diğer dernekler ve sivil toplum kuruluşları gibi İzmir'e katkı sağlamaya çalıştıklarını belirtti. Anadolu değerlerini yaşatmanın önemine değinen Okumuş, sivil toplum kuruluşu olarak karşılıklı diyalogları eksik etmeden, İzmir'in ve ülkenin sorunlarını da sahiplenerek ilgili yetkililere duyurmaya çalıştıklarını ifade etti..

Kentsel dönüşümle Karabağlar ivme kazanacak

Karabağlar'ı İzmir'in önemli merkezlerinden birisi haline getirmeye çalıştıklarını belirten Selvitopu, önümüzdeki yıllarda Karabağlar'ın gelişme potansiyelini ortaya koyacağını ifade etti. Selvitopu, Karabağlar'ın tüm imar planlarını yenilediklerini, kentsel dönüşüm projeleriyle de ilçenin ivme kazanacağını söyledi ve halkın görüş ve önerilerinin dikkate alındığı yeni imar planlarıyla da kentin önünün açılacağına dikkat çekerek, “ Karabağlar'ı gelişen, dönüşen, modern bir ilçe haline getirmeye çalıyoruz." dedi.

Konuşmasında kentsel dönüşüme de önemli bir yer ayıran Başkan Selvitopu, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin gerçekleştirmiş olduğu Uzundere Kentsel Dönüşüm Projesi'nin başlamasından bu yana uzlaşmaların hızlandığını dile getirdi ve kentsel dönüşüm projeleriyle Karabağlar'ın kabuk değiştireceğini ve geleceğe dönük Karabağlar'ın temellerinin atıldığını belirtti.

İnsan odaklı hizmet

Başkan Selvitopu, hayata geçirecekleri farklı sosyal, kültürel projelere ilişkin de bilgilendirmelerde bulundu ve  Karabağlar'da insanların daha iyi bir yaşam sürmeleri için çalıştıklarını ifade ederek şunları söyledi:  "Amaç insana hizmet etmek, sonuçta bu ülkede yaşayan bütün insanlar bizim insanımız. Siyasi düşünce ve görüşleri ne olursa olsun, biz yerel yönetim olarak insana hizmet etmek arzusundayız, görevimiz bu."

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.