Gözde Grubundan '0.70 Faiz' Kampanyası

Gözde Grubundan '0.70 Faiz' Kampanyası

İnşaat ve sağlık sektöründeki yatırımlarını istikrarlı olarak büyüten Gözde Grubu, Emlak Konut GYO ve GYODER'in İstanbul merkezli başlattığı konutta 0,70 faiz kampanyasını İzmir'e taşıdı.

A+A-

Gözde Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kenan Kalı, “İzmirliler'in de bu kampanyadan faydalanmalarının hakları olduğu düşünüp, 'Bu kampanyada İzmir de var' diyerek kampanyaya dahil olduk ve kredi faiz oranlarını yaptığımız anlaşmalarla yüzde 0,70 düzeyine çektik” dedi.

Konut kampanyasını tüketiciler acısından daha cazip hale getirmek için farklı seçenekler sunduklarını belirten Kalı, “Birinci seçenekte yüzde 25 peşinat ve 60 ay taksit, ikinci seçenekte ise yüzde 50 peşinat ve 120 ay taksit olanağı var. Her ikisinde de kredi faiz oranımızı 0,70 olarak sabitledik. Bu da müşterilerimize çok önemli bir avantaj sağlıyor. Eylül ayı sonuna kadar satış ofislerimize gelerek dairesini ayırtan vatandaşlarımız kampanyamızdan faydalanabilecek” diye konuştu.

Gaziemir'de MyWay Country, Çiğli'de MyWay Wins Blue ve Alsancak'ta MyWay Delux projelerini de yıl sonuna kadar hayata geçireceklerini kaydeden Op. Dr. Kenan Kalı, gayrimenkulün uzun vadede en karlı yatırım olduğunu vurgulayarak, şunları söyledi: “Tüketici, bu tür dönemlerde gayrimenkulü güvenli liman olarak görüyor. Bu bağlamda, yılın son çeyreğinde inşaat ve gayrimenkul sektöründe önemli hareketlenme ve satışlarda ciddi bir artış bekliyoruz” 

İzmir'de her yıl 30 bin yeni konuta ihtiyacı var...

İzmir'de halen devam eden 52 projedeki 15 bin yeni konutun, kentin sadece 6 aylık ihtiyacını karşılayabileceğine de dikkat çeken Op. Dr. Kenan Kalı, “Ama asıl sorun, İzmir’de daha fazla arsa oluşturmak. Arsa olmadıktan sonra fazla proje de yapılamıyor. İzmir’in hem gayrimenkul firmaları, hem de yatırım amaçlayan insanlar anlamında önü çok açık. İnsanların yatırımları daha fazla değer kazanacak. Zira İstanbul - İzmir otoyoluyla 3 saat gibi bir sürede İzmir’e ulaşılabilecek. Uçağa bile gerek kalmayacak. Bu açıdan İzmir ile İstanbul birleşmiş durumda. Ankara - İzmir otoyol ve hızlı tren  projesi de İzmir açısından çok önemli yatırımlar. Yakında İzmirliler, İzmir’de kiracı haline gelecek. Çünkü İzmir’deki konut fiyatları İstanbullular'a ucuz geliyor. Eğer İzmirliler ellerini çabuk tutmazlarsa, bu kentte ev sahibi olmaları gittikçe zor olacak. Gayrimenkul yatırımının şimdi tam zamanı” ifadesini kullandı.

KDV ve faizdeki düşüş, inşaat sektörünü canlandırır...

Konut teslimlerinde yüzde 18 olarak uygulanan KDV'nin 31 Mart 2017'ye kadar yüzde 8'e indirilmesini de değerlendiren Op. Dr. Kenan Kalı, indirimin inşaat sektörü için çok olumlu olduğunu kaydederek şöyle devam etti: “Yüzde 18 KDV oranı çok yüksekti. KDV'nin yüzde 8'e inmesi sektöre büyük bir canlılık getirecek. İlk defa konut alacaklar için KDV'nin metrekarede yüzde 1'e düşmesi gerekiyor. Çünkü barınma bir lüks değil, aynı ekmek gibi temel bir ihtiyaç. İkinci defa ev alıp kiraya verecekler için elbette ayrı bir yöntem düşünülebilir. KDV ve kredi faiz oranlarındaki düşüş, ekonominin canlanması için atılmış çok doğru ve yerinde kararlar. Bankalara yönelik yapılan açıklamalarla da hükümetimiz, iş dünyasının arkasında olduğunu bir kez daha gösterdi. Tüm bunların ardından ise bize düşen, milletçe çok daha fazla çalışmak ve ülkemize güvenmektir”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.