Gözde Grubu 7 Yeni Projeye Başlıyor

Gözde Grubu 7 Yeni Projeye Başlıyor

İnşaat ve sağlık sektörlerinde yatırımlara devam eden Gözde Grubu İzmir'de 7 yeni projeye başlayacak. Yeni başlayacak olan projelerin 3 yıl içerisinde tamamlanması planlanıyor. Projelerden ikisi Alsancak'ta yükselecek.

A+A-

Kalı, “Gözde Grubu olarak yapı tarafında proje, Arge ve iş geliştirme olarak iyi bir vizyonumuz var. Bugüne dek 20'nin üzerinde proje ürettik. 17 siteyi tamamladık ve yaşama geçirdik. Şu anda 7 yeni projeye başlıyoruz. 3 yıl içinde bitirmeyi planlıyoruz. İzmir çarpık yapılaşması maalesef fazla olan bir kent. İzmir'in birçok yerinin kentsel dönüşümle yeniden yapılması gerektiğini düşünüyoruz. Nitelikli ve karakterli yapılar olsun istiyoruz. Bana göre İzmir'in kalbi alsancak. Burada iki tane projemiz var. Alsancağı çok önemsiyoruz. Fakat arazi oluşturmak çok zor. Bu işi başarıyla yaptık. Burada bizimle temas kuran ve dönüşüm isteyen insanlar bulunuyor. İzmir'i de kuzey, merkez ve güney olmak üzere 3 bölgeye ayırdık ve 3 proje müdürü ataması yaptık. Ana gövde Konak, Alsancak, Bornova ve Gaziemir. Kuzeyde Çiğli, Harmandalı ve menemen güneyde ise Güzelbahçe, Narlıdere, Yelki, Urla, Çeşme şeklinde belirledik” dedi.

gozde-grubu-alsancak.jpg

İZMİR'DE KONUT FİYATLARI DAHA DA ARTACAK

Türkiye Cumhuriyeti'nin genç ve dinamik bir nüfusu olduğunu olduğuna dikkat çeken ve krizlere rağmen büyümeye devam ettiklerini belirten Kenan Kalı, “ Birçok kriz gördük buna rağmen yatırımlara devam ettik. Yeni yer arayışlarımız hep oldu. Krizler çok sürmez çünkü genç bir nüfusumuz var büyüyen ve talepleri olan bir nüfus. Sağlık ve yapı tarafında hızlı bir yatırımlar yapmaya devam ediyoruz. Artık İzmir merkezliyiz. İzmir'i seviyoruz. Bu şehrin geleceğine de inanıyorum. Türkiye'nin gelmek istediği yer İzmir. İzmir'de konut fiyatları artıyor. Çünkü maliyetler artıyor ve İzmir tercih ediliyor. Arsa üretmek de çok zor. İnsanların dönem dönem talepleri değişir. Farklı yatırım enstrümanlarını değerlendirir. Şu anda döviz faiz gibi yatırım araçları revaçta. Benim tavsiyem bir şey ne kadar çok talep edilirse diğer tarafa yönelin, çünkü yatırım fırsatı yaratır. İnsanların ihtiyacı bitmez, ev almaya başladığında bu talep için barajın kapakları da açılacak. Eğer talep çokken ev almaya kalkarsanız yüksek fiyatlarla karşılaşırsınız. Konut talebi giderek artacak. İzmirde inşaat hala İstanbul'a göre ucuz. Pandemi döneminde İstanbullular geri dönmeyecekler. Sezonluk kiralamalar yapılıyor. Evden çalışmanın da etkisiyle bölgede yaşayıp yaşayamayacağını test ediyorlar şu anda. Gelen insanlar en zenginler olacak ve İzmirde fiyatlar daha da artacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.