Elektrik Fiyatlarındaki Artış Güneş Panellerine İlgiyi 10 Kat Arttırdı

Elektrik Fiyatlarındaki Artış Güneş Panellerine İlgiyi 10 Kat Arttırdı

Türkiye’de son dönemlerde Elektrik fiyatlarındaki artış, elektrik üretiminde kullanılan güneş panellerine ilgiyi geçen yıla göre yaklaşık 10 kat arttırdı.

A+A-

Türkiye’de elektrik üretiminde geçtiğimiz yıldaki kapasite artışının yüzde 97’si yenilenebilir kaynaklardan oluştu. Enerji kriziyle mücadele özellikle güneş enerjisi gibi çok hızlı uygulanabilen çözümler kullanılmaya başlandı.

Dünyadaki gelişmelerin, yeni teknolojilerin ve güneş enerjisi çözümlerinin en iyi şekilde sunulduğu Türkiye’deki tek uluslararası etkinlik SolarEX İstanbul daha güzel, daha temiz ve daha enerjik bir dünya için çalışmalarına devam ediyor.

SolarEX İstanbul Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı 6-7-8 Nisan 2023 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde sektöre kapılarını açacak

Uluslararası SolarEX İstanbul Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı her yıl yoğun şekilde yerli ve yabancı ziyaretçi akınına uğruyor. 2022 yılı gerçekleştirilen etkinlikte, geleneksel fuar pazarlama alışkanlıklarının dışına çıkarak 11 dilde uluslararası mecralarda güçlü bir reklam ve pazarlama çalışması gerçekleştiren fuar 3 gün boyunca 5 kıta ve 97 ülkeden %28’i yabancı olmak üzere toplam 35 bine yakın ziyaretçiyi ağırladı.

Ortadoğu ülkelerinden yoğun ilgi gören SolarEX İstanbul Fuarı’nı Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Irak, Yemen, Mısır, Makedonya, Tunus, Sırbistan, Fas gibi ülkelerin yanında Kuzey Afrika ülkelerinden başta olmak üzere toplam 20 ülkeden üst düzey heyetler ziyaret edecek. Her yıl olduğu gibi fuar süresince gelecek olan alım heyetleriyle milyonlarca dolarlık iş hacmine ulaşılması bekleniyor.

Dünya genelinde Uluslararası birçok STK ve kuruluşla işbirliği yapan etkinlik, eş zamanlı konferans oturumlarını simultane tercüme eşliğinde canlı yayın altyapısıyla gerçekleştirerek yatırımcılara dünya genelinde pazardaki son gelişmeler ve finansmana dair tüm sorunlarına yanıt almalarına olanak sağlıyor.

Temiz, yenilenebilir ve sürekli bir enerji kaynağı olan güneş enerjisinin önemini vurgulayan Uluslararası SolarEX İstanbul Fuarı, çevre dostu çözümlerle, sektörün devlerini 15.kez bir araya getirecek. 6 – 8 Nisan 2023 tarihlerinde İFM-İstanbul Fuar Merkezi’nde sektöre kapılarını açacak fuar, tüm güneş enerjisi sanayisini bilinçlendirmeyi hedefliyor.

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.