Coordinat Bornova Ağustosta 5 Milyonluk Satış Yaptı

Coordinat Bornova Ağustosta 5 Milyonluk Satış Yaptı

Coordinat Bornova'yı hayata geçiren DRC Grup Kurucu Ortakları Onur Durmuş ile Caner Tan, Ağustos ayı itibariyle İzmir'de inşaat sektöründe olumlu bir rüzgar esmeye başladığını ve bu gelişmenin de satışlara yansıdığını söyledi.

A+A-

Coordinat Bornova projesinde Ağustos ayında toplam 5 milyon liralık satış rakamına ulaştıklarını belirten Onur Durmuş, gayrimenkulün uzun vadede en karlı yatırım aracı olduğunu söyledi.

EN DOĞRU ZAMAN

Kredi faiz oranlarının düşmesiyle birlikte toplumda oluşan olumlu psikolojik algının yatırımcıları  yeniden gayrimenkule yönlendirdiğini kaydeden Durmuş, özel bankaların kredi faiz indirimlerinin önümüzdeki dönemde sona erebileceğini ve yeniden faiz yükseltmesine gidebileceklerine dikkat çekti.

Yatırım yapmak isteyen vatandaşların elini çabuk tutması gerektiğini vurgulayan Durmuş, 2017 yılında faiz oranlarının yeniden yükseleceğini düşündüğünü aktararak, “Ev almak için en doğru zaman şimdi. 2017 yılı itibariyle faizlerin yeniden yükselişe geçmesi büyük olasılık. Vatandaşların kampanyalar devam ederken ve faiz oranları düşükken bu yatırım fırsatını kaçırmamaları gerekiyor” dedi.

EN KARLI YATIRIM ARACI

Ekonomideki tüm iniş çıkışlara rağmen gayrimenkulün en karlı ve garantili yatırım aracı olmaya devam ettiğini sözlerine ekleyen Durmuş, şunları söyledi: “Ülkemiz bir gayrimenkul ülkesi. En büyük yatırımı alan ve çevre sektörleriyle birlikte en büyük ekonomik hacmi ve istihdam yaratan alan inşaat. Özellikle büyükşehirlerde kent merkezine ve kent merkezine yakın bölgelerde yapılan yatırımlar yatırımcıya kısa vadede büyük karlar kazandırıyor. İzmir'de bu karlılık, İstanbul ve Ankara'dan çok daha hızlı ilerliyor. Coordinat Bornova'nın bulunduğu Yeni Bornova ise İzmir'in en hızlı değer kazanan bölgesi. Bu kapsamda yatırımcılarının yüksek karlılık elde edeceği bir projeyle karşı karşıyayız”

225 KONUT SATILDI

DRC Grup Kurucu Ortaklarından Caner Tan ise Türkiye'nin ilk ve tek aidatsız konut projesi Coordinat Bornova'da dairelerden 225 tanesinin satışının gerçekleştiğini ve projenin yaklaşık yüzde 50'sinin sahipleriyle buluştuğunu belirtti.

Birçok inşaat firmasının faizler düşünce konut fiyatlarını yükselttiklerine Coordinat Bornova'da böyle bir uygulamaya gitmediklerini de ifade eden Tan, “Satışlarımızın Ağustos ayında yükselmesinin en büyük nedenlerinden biri olarak doğru fiyat uygulamasını görüyoruz. Bizi tercih edenlere yüzde 25 peşinat ve 24 ay faizsiz taksit seçeneği sunuyoruz. Ayrıca projemizde yatırımcılara 5 yıl kira garantisi , her yılda %7 kira artışı veriyoruz” diye konuştu.

GRAFİK YÜKSELEREK DEVAM EDECEK

İzmir'in İstanbul'daki konut fiyatlarına oranla çok daha uygun olduğunu bildiren Caner Tan, İstanbul ve Ankara'ya çok sayıda konut sattıklarını ifade etti.

Özellikle İstanbul - İzmir Otoyolu ve Ankara - İzmir Hızlı Tren projelerinin İzmir'i emlak yatırımı açısından daha da cazip kıldığını vurgulayan Tan, İzmir dışına yapılan satış grafiğinin yükselerek devam  etmesini beklediklerini sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.