Bornova'ya Yeni Bir AVM Geliyor

Bornova'ya Yeni Bir AVM Geliyor

İzmir'in en gözde yatırım alanı Yeni Bornova'da Gözde Grubu ve bir Turkmall iştiraki olan MallAssist, Bornova'ya 30 mağazalık yeni bir alışveriş merkezi kazandırmak için el sıkıştı.

A+A-

Şehrin gelişen bölgesi Bornova’da yer alan MyVia 414 Park projesinin 10 bin metrekareden fazla bahçe ve teras alanına sahip alışveriş merkezi Park MyVia, İzmirliler'in yeni yaşam alanı olacak.

Gözde Grubu'nun inşa ettiği MyVia 414 Park içinde oluşturulacak Park MyVia Alışveriş Merkezi'nde 30 mağaza bulunacak. Park MyVia, ağırlıklı olarak restoran, kafe ve bistrolardan oluşan konseptiyle İzmir’in yeni buluşma merkezi olmaya hazırlanıyor.

Özellikle; genç nüfusun ve öğrencilerin keyifli vakit geçirebilecekleri sosyal yaşam alanlarının yer alacağı Park MyVia'da, Sir Winston Cafe, Cezve Lounge, Pizza Locale, Ayı Pub ve Avni markaları da yerini alacak.

Büyük bir eksiği kapatacak

Park MyVia ve MallAssist ile imzaladıkları anlaşmayla ilgili konuşan Gözde Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kenan Kalı, Park MyVia'nın bölgedeki büyük bir açığı kapatacağını söyledi.

Bölgede çok sayıda inşaat projesinin olduğunu ve gelecek nüfusun sosyal donatı alanları ile vakit geçirebilecekleri bir çarşıya büyük ihtiyaç duyacağına dikkat çeken Kalı, “Park MyVia ilk olarak konumu ve kendine çekeceği genç nüfus ile oldukça önemli. Günümüz kentlerinde en büyük sorunlarından biri kaliteli vakit geçirebilecek alanların eksikliği. Park MyVia, ferah açık alanıyla, İzmirliler'e güzel bir ortam hazırlıyor; altyapısı ve cazip yatırım imkanı ile yatırımcılara önemli fırsatlar sunuyor. Açılmasından kısa süre sonra yalnızca bölgesinin değil, tüm İzmir'in çekim merkezi olacak. Bölgenin geleceğini de düşünürsek, İzmir'in gelecekteki en önemli çarşılarından biri konumunu üstlenecek” diye konuştu.

İzmir için önemli bir işbirliği

MallAssist'in projelerinde yer almasının büyük önem taşıdığını dile getiren Kalı sözlerini şu şekilde sürdürdü: “MallAssist'in bizimle bu projede işbirliğine gitmesi ne kadar doğru bir projeyi hayata geçirdiğimizi gösteriyor. İzmir, adına bu önemli işbirliği sonucunda kentimiz adına güzel bir iş yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz”

Bölgeye ve projeye inanıyoruz

MallAsist CEO'su Alper Eyüboğlu da, Park MyVia projesinde yer almalarının kendileri açısından büyük önem ve değer taşıdığını ifade etti. Bölge ve projenin geleceğine inandıklarını ve Park MyVia'nın, Bornova genelinde büyük bir açığı kapatacağını vurgulayan Eyüboğlu, “Bornova; İzmir'in özellikle genç nüfus açısından en cazip bölgesi. Her geçen gün gelişen ve yoğun talep gören bir alan. Özellikle de yeni Bornova, hem ulaşım açısından hem de merkezi konumu ile İzmir içinden ve dışından yatırımcıların en yoğun talep gösterdiği bölge. Bu nedenle de geleceği çok parlak. Tüm bunları göz önünde bulundurunca, Park MyVia, ulusal ve uluslararası markalar için cazip bir yatırım imkanı sunuyor” diye konuştu.

Bornova’nın yeni çekim merkezi

Bornova merkezindeki nüfus yoğunluğu ile trafik sorununun yeni alanlara ihtiyaç duyulmasına neden olduğunu da dile getiren Eyüboğlu sözlerine şöyle devam etti: “Bölgedeki yoğun öğrenci ve genç nüfusu vakitlerini geçirebilecekleri yeni yaşam alanları arayışı içerisinde. Gençlerin sosyalleşebilecekleri ve günlerini kaliteli bir şekilde geçirebilecekleri yaşam alanları yaratmak da bizim önceliklerimiz arasında. Park MyVia, sunduğu açık alan kapasitesi ve altyapısıyla, bölgenin yeni sosyal alanı olacak. Bölge Metro Durağı ve Yaşar Üniversitesi'ne sadece birer dakika uzaklıkta olması da yalnızca Bornova özelinde değil, tüm İzmir genelinde çok daha cazip bir yatırım özelliği kazanmasını sağlıyor. Eminiz ki önümüzdeki dönemde Park MyVia, İzmir'in en önemli sosyal yaşam merkezleri arasında yerini alacaktır”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.