Van’da DSİ’den 278 Milyon TL Değerinde İki Arsa

Van’da DSİ’den 278 Milyon TL Değerinde İki Arsa

Mülkü Devlet Su İşleri’ne ait Van’ın İpekyolu ilçesinde bulunmaz iki adet arsa nitelikli taşınmaz, 277.188.000 TL bedelle satışa çıkarılıyor. İhale tarihleri 11 Haziran Salı ve 13 Haziran Perşembe olarak belirlendi

A+A-

Devlet Su İşleri (DSİ) Van’ın İpekyolu ilçesinde iki adet arsa nitelikli taşınmazı toplam 277.188.000 TL bedelle satışa çıkardığını duyurdu. Kapalı teklif usulü ile gerçekleştirilecek ihalelerin tarihlerinin 11 Haziran Salı ve 13 Haziran Perşembe günü olduğu açıklandı. İhaleye katılım şartları ise aşağıdaki gibi.

van.png

İLANIN DETAYLARI

1- Yukarıda nitelikleri belirtilen taşınmazların satış ihalesi tabloda belirlenen gün ve saatte 2886 sayılı Devlet İhale Kanununa göre DSİ 17. Bölge (Van) Müdürlüğü’nde zemin katta bulunan Z-09 nolu İhale Salonunda yapılacaktır. (DSİ 17. Bölge (Van) Müdürlüğü Yeni Yerleşke Adres: Yeni Mahalle 2021.Sokak No:10 65170 Edremit/VAN)

2- Taşınmazlara ait her türlü bilgi, belge ile şartname, Van DSİ 17. Bölge Müdürlüğünden (Emlak Kamulaştırma Şube müdürlüğünden) veya https://bolge17.dsi.gov.tr sitesinden ücretsiz olarak temin edilebilir.

3- İhale, en yüksek teklifi veren istekliye yapılacaktır. İhaleye ait vergi, resim, harç, KDV gibi tüm giderler alıcıya aittir.

4- İhale Komisyonu ihaleyi yapıp, yapmamakta serbesttir. Ayrıca 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu İç zarfların açılması ve son tekliflerin alınması başlıklı 40. Madde hükümlerine göre İhale Komisyonu uygun gördüğü her aşamada oturumda hazır bulunan isteklilerden yazılı son tekliflerini alarak ihaleyi sonuçlandırabilir.

5- İhaleye girebilmek için 2886 sayılı Kanunun 5. maddesindeki şartları haiz bulunmak ve 2886 sayılı Kanunun 26. maddesine göre alınacak geçici teminatın teklif zarfı kapsamında sunulması gerekmektedir. (Geçici Teminatın nakit olarak yatırılması halinde istekliler; Ziraat Bankası Beşyol Şubesinde açılmış bulunan DSİ 17. Bölge Müdürlüğü'nün 2650661289 vergi nolu TR860001002162571932065072 İBAN nolu hesabına yatırıp, Geçici Teminatın yatırıldığına dair makbuz veya dekontu teklif zarfı kapsamında sunmalıdırlar.)

6- Geçici teminatlar, İhalenin üzerinde kaldığı isteklilerin geçici teminatları satış bedelinin ödenmesinden sonra, üzerinde ihale kalmayan isteklilere ait teminatlar ise ihale sonrası 10 (on) gün içinde ilgilisine iade edilecektir. İhale üzerinde kalan istekli tarafından yükümlülükleri yerine getirilmediği takdirde geçici teminat iade edilmeksizin DSİ'ye gelir kaydedilecektir.

7- Kapalı Teklif Usulü ile yapılacak olan ihalelerde, isteklilerin ilanda belirtilen tarih ve saatte kadar teklif zarflarını DSİ 17. Bölge Müdürlüğü

(Emlak ve Kamulaştırma Şube Müdürlüğü) İhale Komisyon Başkanlığına vermeleri şarttır. Teklifler posta yoluyla iadeli taahhütlü olarak da gönderilebilir.

ffff.jpg

8- İç zarf, Teklif mektubu konup kapatıldıktan sonra, zarfın üzerine isteklinin adı, soyadı ve tebligata esas açık adresi yazılır. Zarfın yapıştırılan yeri istekli tarafından imzalanır veya mühürlenir. İç zarf, geçici teminata ait alındı veya teminat mektubu ve istenilen diğer belgelerle birlikte dış zarfın içine konup kapatıldıktan sonra Dış zarfın üzerine isteklinin adı-soyadı, açık adresi ve teklifin hangi taşınmazın satış ihalesine ait olduğu yazılır.

9- Posta ile gönderilecek tekliflerin ilanda belirtilen saate kadar (Emlak ve Kamulaştırma Şube Müdürlüğü) İhale komisyon başkanlığına ulaşması şarttır. Belirtilen saatten sonra gelen teklifler ve posta ile başvurulması halinde postadaki gecikmeler kabul edilmeyecektir.

10- Yerli veya Yabancı isteklilerin sunacakları yurtdışında düzenlenmiş her türlü belgenin ilgili ülke mevzuatına göre düzenlenmiş olması, Türkiye Cumhuriyeti Konsolosluklarınca veya Dışişleri Bakanlığınca tasdik edilmiş veya apostil şerhini havi olması gerekmektedir. Ayrıca yurt dışından temin edilen belgelerin yeminli tercümanlar tarafından tercüme edilmiş olması ve belgelerin ibrazı gerekir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.