Türkerler Holding Şehir Hastanesi Çalışmalarına Hız Verdi

Türkerler Holding Şehir Hastanesi Çalışmalarına Hız Verdi

Bayraklı'da dev bir sağlık kompleksi kuracak olan Türkerler Holding, çalışmalara hız verdi. Türkerler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Türker, 2019'da tamamlanacak 2 bin 100 yatak kapasiteli şehir hastanesinin 5 bin 870 kişiye iş imkanı sağlayacağını

A+A-

Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminin ardından ekonomide bazı kesimlerce yatırımlara yönelik oluşturulmak istenen olumsuz havaya İzmir'den en güzel cevap geldi. Halkapınar'da 350 milyon dolar yatırımla Mahall Bomonti İzmir projesinin inşaatına başlayan Türkerler Holding, Gama İnşaat ile Bayraklı'da hayata geçireceği dev şehir hastanesi için de çalışmaları hızlandırdı.

Türkerler Holding, İzmir'le birlikte kamuözel ortaklığıyla Kocaeli'de kuracağı şehir hastaneleri için Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası başta olmak üzere uluslararası finans kuruluşlarından 1.1 milyar dolar finansman aldı. Bu gelişmenin ardından Bayraklı'daki inşaat çalışmalarının daha da hızlanacağı belirtilirken burası için yapılacak toplam yatırımın 900 milyon doları bulacağı açıklandı. 2019'da tamamlanması planlanan 2 bin 100 yatak kapasiteli şehir hastanesi, 5 bin 870 kişiye de iş imkanı sağlayacak.

3. büyük sağlık kompleksi

Yeni Asır'a açıklamalarda bulunan Türkerler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Türker, "Türkiye hakkında yapılan spekülasyonlara karşı mücadele eden bir grup olarak yatırımlarımıza devam edeceğiz. Bunu ülkemize, devletimize, halkımıza, ekonomimize ve kendimize duyduğumuz güvenle yapıyoruz. Bayraklı'daki hastane tamamlandığında Türkiye'nin en büyük 3. sağlık kompleksi olacak" dedi.

Türkiye'nin büyük bir potansiyele sahip olduğunu vurgulayan Türker, şöyle konuştu: "Türkiye 'yabancı yatırım' açısından hak ettiği noktada değil. Aslında bu da 'henüz yeterince değerlendirilmemiş potansiyelimiz' ile yabancı yatırımcı açısından cazibeyi arttıran bir nokta. Bu dönem uluslararası arenada ülkemize yönelik bazı olumsuz spekülasyonlar olduğu muhakkak. Ancak Türkiye güçlü bir ülke ve bu güçlü ülkede biz doğru ve iyi projeler üretiyoruz. Türkiye'ye olan inancınızı bu alana taşırsanız, ülkenizi, şirketinizi ve projenizi doğru ve iyi bir şekilde anlatırsanız ortada sorun kalmaz. Tabi ki bu konuda yoğun çabalarımız oldu. Ancak bu çabalarımızda en önemli gücümüz, hiç şüphesiz ülkemizin herşeye rağmen içinde bulunduğu güçlü durum."

İzmir'e değer katacak

Türkerler İnşaat, 2 bin 100 yatak kapasitesine sahip olacak Bayraklı'daki hastane inşaatının 2019 yılında tamamlanacağını ifade eden Kazım Türker, "2 bin 800'ü medikal personel olmak üzere toplam 5 bin 870 kişi istihdam edilecek. Sağlanan uluslararası finansmandan ziyade, Bayraklı Entegre Sağlık Kampüsü İzmir dışında Aydın ve Manisa gibi iller için de müjde niteliği taşıyor.
Türkiye'nin en büyük 3. sağlık kompleksi konumunda. Kapasitesi, sağlık personeli, donanımı ve nitelikleri ile Bayraklı Entegre Sağlık Kampüsü, sağlık alanında olduğu gibi başta iç ve dış turizm olmak üzere birçok alanda katkı sağlayacak, İzmir'e değer katacak bir kompleks" diye konuştu.

3 proje toplam 2.8 milyar dolar

Kazım Türker, "Ankara, İzmir ve Kocaeli'de kamu-özel ortaklığı ile 2.8 milyar dolar yatırımla toplam 7 bin yatak kapasiteli, 3 şehir hastanesi yapıyoruz.
Sağlık kompleksi olarak Ankara Etlik'te inşa ettiğimiz kompleks, dünyanın en büyüklerinden biri. Bayraklı'daki ise, Türkiye'nin üçüncü büyük sağlık kompleksi olacak" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.