Torbalı'da İmar Müdürlüğü Dijitalleşti!

Torbalı'da İmar Müdürlüğü Dijitalleşti!

Torbalı Belediyesi İmar Ve Şehircilik Müdürlüğü’nün çoğu işlemleri artık dijital ortamda cep telefonundan takip edilebilecek.

A+A-

Belediyeciliği teknolojik gelişmelerle harmanlayıp vatandaşa hızlı hizmet sunmak isteyen Torbalı Belediyesi, yenilikleri hayata geçirmeye devam ediyor. Torbalı Belediyesi İmar Ve Şehircilik Müdürlüğü’nün çoğu işlemleri artık dijital ortamdan da takip edilebilecek.

Torbalı Belediyesi ve Netcad işbirliği ile başlatılan Kent Bilgi Sistemleri Projesi (KEOS) uygulama safhasına geçti. Proje ile birlikte Torbalı Belediyesi’nin yürürlükte olan tüm imar planları, tescilli kadastro verileri ve numarataj bilgileri tek bir platformda toplanmış oldu. Torbalı’daki vatandaşlar arsalarının imar durumlarını artık cep telefonlarından bile sorgulayabilecek.

İMAR DURUMU İNTERNETTEN SORGULANABİLECEK

 Proje kapsamında vatandaşlar, imar planlarına Torbalı Belediyesi’nin resmi internet sitesi olan www.torbali.bel.tr üzerinden erişebilecekler. Siteye giren vatandaşlar “e imar” ve “kent rehberi” alanlarını tıklayıp kendilerine ait bilgileri sisteme girdiklerinde aradıkları veriye ulaşacaklar. Böylelikle vatandaşlar kendi parsellerine ait imar durumunu belediyeye uğramadan Torbalı Belediyesi’nin resmi internet sitesi üzerinden öğrenebilecekler. Sistem sayesinde hem vatandaşlar istedikleri bilgiye direkt ve çabuk ulaşmış olacak hem de Torbalı Belediyesi İmar Ve Şehircilik Müdürlüğü’nün iş yükü azalacak.

BAŞKAN GÖRMEZ, “VATANDAŞA BÜYÜK KOLAYLIK”

Torbalı’nın konut sektöründe  son derece hareketli bir ilçe olduğunu ,dolayısıyla İmar Ve Şehircilik Müdürlüğü’ne çok iş düştüğünü ifade eden Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, “Belediyemiz tarafından hayata geçirilen Kent Bilgi Sistemleri Projesi ile vatandaşlarımıza büyük bir kolaylık sağlamış olduk. Artık evlerinden hiç çıkmadan istedikleri bilgiye ulaşabilecekler. Bunun için yapmaları gereken tek şey Belediyemizin internet sitesine girip verilere ulaşmak.”dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.