1. HABERLER

  2. ARSA-ARAZİ

  3. Torbalı'da Arsa Fiyatları İkiye Katlandı
Torbalı'da Arsa Fiyatları İkiye Katlandı

Torbalı'da Arsa Fiyatları İkiye Katlandı

Türkiye'nin en hızlı gelişen ilçelerinden biri olan Torbalı'da konut ihtiyacına paralel olarak inşaat sektörü de büyümeye devam ediyor. İzban ile birlikte daha da cazip bir yer haline gelen Torbalı'da arsa fiyatları da ikiye katlandı.

A+A-

Torbalı, Ayrancılar, Pancar ve Kuşçuburun bölgelerinde yeni imar çalışmalarının sesleri yükseliyor. Bu bölgelerde yapılacağı söylenen ve beklenen yeni imar çalışmalarıyla, Torbalı'daki arsa fiyatları kısa zamanda ikiye katlandı.

Özellikle bazı lüks konut projelerinin ve kamu inşaat çalışmalarının bölgede gerçekleşmesi ve ardından Pancar ve Kuşçuburun bölgelerinde beklenen imar çalışmaları gerek İzmir, gerekse İzmir dışındaki tüm yatırımcıları bu bölgeye yönlendirdi.

Bölgede yoğun talep gören arsaların fiyatları ise sürekli artmaya devam ediyor. Konuyla ilgili görüşlerine başvurduğumuz sektör temsilcileri Torbalı'nın gelecekte yeni kent merkezi olacağı görüşünde hem fikir.

First Class Trust Union Arsa ve Arazi Uzmanı Aydın Özkaya:

YENİ KENT MERKEZİ OLMAYA ADAY

First Class Trust Union Arsa ve Arazi Uzmanı Aydın Özkaya, İzmir kent merkezinin artan nüfustan dolayı giderek sıkıştığını ve özellikle Torbalı bölgesinin yeni kent merkezi olmaya aday bir potansiyel taşıdığını söyledi.

Torbalı ve çevresinin sanayi, tarım, ticaret gibi pekçok sektörü beslediğini kaydeden Özkaya, ilçenin farklı sektörlerden birçok yatırımcıya hitap ettiğini dile getirdi.

Metrekare bazında arsa fiyatlarının istikrarlı bir artış sergilediğini ve yatırımcıların orta vadede karlı çıkacaklarına dikkat çeken Özkaya, bölgenin geniş ve düz arazi yapısının konut yatırımları açısından avantaj sunduğunu vurguladı.

Büyükşehirlerde birden fazla kent merkezi olduğunu belirten Aydın Özkaya, bölgenin yapılacak şehir planıyla modern ve yeni kent merkezi olma özelliği taşıdığını sözlerine ekledi.

Torbalı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Abdülvahap Olgun:

CAZİP KENT TORBALI

Torbalı'nın son yıllarda gerek özel, sektör gerekse de kamu yatırımlarıyla büyük bir ivme yakaladığını anlatan Torbalı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Abdülvahap Olgun ise “Cazip Kent Torbalı” sloganıyla çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

Torbalı'nın ulaşım altyapısının geliştiğini; demiryolu, otoban ve havayolu ulaşımıyla tercih edildiğini kaydeden Olgun, bölgede artan nüfusun ihtiyacına cevap veren 200 - 300 konutluk, zengin sosyal donatıları olan sitelerin faaliyete geçtiği bilgisini verdi.

Yeni yatırımlarla bölgenin gelişmeye devam ettiğini kaydeden Başkan Olgun, ilçenin üreten, istihdam sağlayan ve ekonomiye katkı sunan önemli bir merkez konumunda olduğunu sözlerine ekledi.  

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.