Torbalı Ayrancılar’a Gençlik Merkezi Yapılıyor

Torbalı Ayrancılar’a Gençlik Merkezi Yapılıyor

Torbalı’nın en büyük mahallesi Ayrancılar’da yapılacak olan gençlik merkezinin bölgede sanat, kültür ve spor etkinliklerde önemli bir eksiliği gidermesi bekleniyor.

A+A-

Torbalı’nın en büyük mahallesi Ayrancılar için projelendirilen Gençlik Merkezi Ve Spor Kompleksi’nin inşaat ruhsatını imzalayan Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez “önemli bir eksiklik giderilmiş olacak. Başbakanımız ve İzmir Milletvekili'miz Sayın Binali Yıldırım'a Gençlik ve Spor Bakanı’mız Sayın Akif Çağatay Kılıç’a ve İzmir Milletvekili’miz Sayın Mahmut Atillla Kaya’ya çok teşekkür ederiz” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Torbalı Belediyesi’nin işbirliği sonucu projesi tamamlanan, ihalesi gerçekleşen Ayrancılar  Gençlik Merkezi ile Spor Kompleksi’nin çok amaçlı olduğunu belirten Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez ,” Projelendirme, yer tahsisi süreci dahil olmak üzere her aşamasını yakından izlediğim bir çalışmaydı. Torbalı Ayrancılar’dan Başlar sloganımızla örtüşen bir merkez olacak. Bu merkezde; Uygulamalı güzel sanatlar, farklı enstrümanların eğitimi, tiyatro, edebiyat, el sanatları,  fotoğrafçılık, ağaç işleri,  model uçak çalışmaları, moda tasarımcılığı, izcilik, satranç başta olmak üzere burada gençlerimiz birçok alanda kurs görecekler. Spor kompleksinde ise  bir çok spor dalından gençlerimiz yararlanacak.  İlçemize bu projeyi kazandıran Başbakanımız ve İzmir Milletvekili'miz Sayın Binali Yıldırım'a  Gençlik ve Spor Bakanı’mız Sayın Akif Çağatay Kılıç’a ve İzmir Milletvekili’miz Sayın Mahmut Atillla Kaya’ya teşekkür ederiz. Gençlerimiz;  kültüre, sanata, bilime, spora yönlendirmek için başka projeler üzerinde de çalışmalarımız devam ediyor ” dedi.

8 AYDA TAMAMLANACAK.

Yer teslimi yapılan Ayrancılar Gençlik Merkezi’nin 8 ayda tamamlanması amaçlanıyor.  Mevcut Ayrancılar Kapalı Spor Salonu’nun bitişiğinde inşa edilecek olan gençlik merkezi; 50 bin nüfuslu Ayrancılar Mahallesi’nde önemli bir misyon üstlenecek.

Geçlik Merkezi 750 metrekarelik kapalı alana sahip olacak. Kompleksin çevresindeki  8700 metre karelik alanda ise; basketbol, futbol ve voleybol sahaları bulunacak

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.