Seyhan ve Çukurova'da 4 milyon TL'ye Satılık 2 Arsa!

Seyhan ve Çukurova'da 4 milyon TL'ye Satılık 2 Arsa!

Adana Defterdarlığı Milli Emlak Dairesi Başkanlığı, Seyhan ve Çukurova'daki 2 arsayı satışa çıkardı. Arsaların toplam bedeli 4 milyon 7 bin TL olarak belirlendi.

A+A-

Adana Defterdarlığı Milli Emlak Dairesi Başkanlığı, Seyhan ve Çukurova'daki 2 arsayı satışa çıkardı. Arsaların toplam bedeli 4 milyon 7 bin TL olarak belirlendi.

 

TAŞINMAZLAR SATILACAKTIR

Adana Defterdarlığı Milli Emlak Dairesi Başkanlığından:

S. No:1

İlçesi:Seyhan

Köyü/Mah:Şakirpaşa Mah.

Ada No:11327

Parsel No:6

Yüzölçüm (M2):2.903,00

Hazine Hissesi M2:2.085,00

Fiili Durum:İşgalli

Cinsi:ARSA

İmar Durumu:Konut Alanı(E: 1,20)

Tahmin Edilen Bedeli (TL): 2.502.000,00

Geçici Teminatı (TL):250.200,00

İhale Tarihi:24.01.2017

İhale Saati:09:00

 

S. No:2

İlçesi:Çukurova

Köyü/Mah:Şambayadı

Ada No:8729

Parsel No:4

Yüzölçüm (M2):10.815,00

Hazine Hissesi M2:6.540,00

Fiili Durum:İşgalli

Cinsi:ARSA

İmar Durumu:Konut Alanı(E: 0,40)

Tahmin Edilen Bedeli (TL):1.505.000,00

Geçici Teminatı (TL):150.500,00

İhale Tarihi:24.01.2017

İhale Saati:09:30

 

1 - Yukarıda özellikleri ve ihale bilgileri belirtilen mülkiyeti Hazineye ait taşınmazlar, 2886 Sayılı Kanunun 45. maddesine göre açık teklif usulüyle satışı yapılmak üzere ihaleye çıkarılmıştır.

2 - Satışa sunulan taşınmazların, Defterdarlığımız Milli Emlak Dairesi Başkanlığı Batı Emlak Müdürlüğünce Defterdarlık Hizmet Binamızın zemin katında bulunan Eğitim Salonunda (İhale Salonu) hizasında gösterilen tarih ve saatte satış ihalesi yapılacaktır.

3 - Satış ihalesine ilişkin şartname mesai saatleri dahilinde Batı Emlak Müdürlüğünde bedelsiz olarak görülebilir.

4 - a) İhaleye iştirak etmek isteyen gerçek kişilerin; Nüfus Cüzdanı Örneği, Geçici teminat makbuzu veya süresiz geçici teminat mektubunu, Bu kişilere adına vekaleten ihaleye giren kişiler ise noter tasdikli vekaletnamelerini,

b) Özel hukuk tüzel kişilerinin; siciline kayıtlı bulunduğu ticaret veya sanayi odasından yahut benzeri meslekî kuruluşundan yılı içerisinde alınmış sicil kayıt belgesini, vergi kimlik numarasını, tüzel kişilik adına ihaleye katılacak veya teklifte bulunacak kişilerin tüzel kişiliği temsile tam yetkili olduğunu gösterir noterlikçe tasdik edilmiş imza sirkülerini veya vekaletnamelerini, geçici teminat makbuzu veya süresiz geçici teminat mektubunu

c) Kamu Tüzel Kişilerinin; Bu kişiler adına ihaleye katılacak olanların ise tüzel kişiliği temsile yetkili olduğunu belirtir belge ile geçici teminat makbuzu veya süresiz geçici teminat mektubunu, ihale saatinden önce ilgili ihale komisyonuna bildirerek/teslim ederek ihale saatinde komisyon huzurunda hazır bulunmaları gerekmektedir.

5 - Süresiz Geçici Teminat Mektubunun, 2886 sayılı Kanuna gereği mevduat veya katılım bankalarından alınması, ayrıca her teminat mektubunda; ihale tarihinin ve hangi taşınmaz ihalesi için verildiğini içerir mahallesi/köyü, ada, parsel vb. gibi bilgilerin ve ilgili banka şubesince verilen teminat mektupları toplamı ile aynı şubenin limitlerinin de yazılması zorunludur.

6 - Birden fazla taşınmazın ihalesine katılacakların verecekleri teminat mektubunda, ihalesine katılacakları taşınmazların mahallesi/köyü, ada, parsel vb. gibi bilgileri ihtiva etmesi ve bu taşınmazlarının tümünün geçici teminat tutarı toplamının karşılanması zorunludur.

7 - Gerçek ve Özel Hukuk Tüzel Kişilerine vekaleten ihaleye katılacak olanlar bir taşınmaz için sadece bir gerçek ya da tüzel kişi adına teklif verebilecek, ortak girişimler ve konsorsiyumlar ihaleye katılamayacaktır.

8 - İsteklilerin ihale saatine kadar İhale Komisyonuna ulaşmış olması kaydıyla yukarıda belirtilen belgelerle birlikte, 2886 sayılı İhale Kanununun 37. maddesine göre hazırlayacakları teklif mektuplarını aynı Kanunun 46. maddesine göre posta ile iadeli taahhütlü olarak gönderebilirler. Postadan doğacak gecikmeler kabul edilmez.

9 - Satış bedelinin taksitle ödenmesi halinde, bedelin en az dörtte biri peşin, kalanı en fazla iki yılda, 8 eşit taksitlerle ve üçer aylık dilimler halinde kanunî faizi ile birlikte tahsil edilir.

10 - Komisyon ihaleyi yapıp yapmamakta serbesttir.

11 - İsteklilerin, ihale tarihinden önce İdaremize müracaat etmeleri halinde taşınmazlar yerlerinde gösterilecektir.

İlan olunur.

TÜRKİYE GENELİNDE İHALE BİLGİLERİ : http:www.milliemlak.gov.tr ve www.adanadefterdarligi.gov.tr adresinden öğrenilebilir.

BİLGİ İÇİN İRTİBAT TELEFONU                 : (322) 459 83 70 - 458 83 66

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.