1. HABERLER

  2. İHALE

  3. ÖİB'nin Özelleştirdiği Menderes'teki Arsalarının İmar Planı İtirazları Sonuçlandı
ÖİB'nin Özelleştirdiği Menderes'teki Arsalarının İmar Planı İtirazları Sonuçlandı

ÖİB'nin Özelleştirdiği Menderes'teki Arsalarının İmar Planı İtirazları Sonuçlandı

Özelleştirme İdaresi tarafından satışı gerçekleştirilen Menderes'teki 5 arsasının imar planları ile ilgili yapılan itiraz sonuçları resmi gazetede yayınlandı.

A+A-

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından özelleştirme kapsamında satılan gayrimenkullerin imar kararı Resmi Gazete'de yayınlandı. 1/5.000 ile 1/1.000 ölçekli imar planlarına yapılan itirazlar sonucunda Belediye Hizmet Alanının kat yüksekliğinin 4 kat olarak belirlenmesi ve plan notunun düzenlenmesine ilişkin itirazların kabul edilerek diğer itirazların reddine karar verildi.

İzmir özelleştirme kararı:
Özelleştirme kapsamında bulunan Sümer Holding A.Ş. ile birleştirilerek tüzel kişiliği sona erdiirilen TTA Gayrimenkul A.Ş. adına kayıtlı, İzmir, Menderes ilçesi, Cumaovası Mahallesi, 984 ada 1 parsel, 985 ada 1 parsel, 986 ada 1 parsel, 987 ada 1 parsel ve 988 ada 1 parsellere yönelik olarak hazırlanan ve Özelleştirme Yüksek Kurulunun 06.11.2017 tarihli ve 2017/110 sayılı Kararı ile onaylanan 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı askı sürecinde yapılan itirazların değerlendirilmesi sonucunda; Belediye Hizmet Alanının kat yüksekliğinin 4 kat olarak belirlenmesi ve plan notunun düzenlenmesine ilişkin itirazların kabul edilerek diğer itirazların reddine, neticede söz konusu parsellere yönelik Gelişme Konut alanı Emsal: 0.80; yençok; 4 kat Belediye Hizmet alanı Emsal: 1.00; YEnçok; 4 kat olarak imar planlarının onaylanmasına, karar gerekliliklerinin Özelleştirme İdaresi Başkanlığının yetkili kılınmasına karar verildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.