1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Mobilya Sektörü Yıl Sonuna Kadar 60 Milyar Dolarlık Satış Hacmine Ulaşmayı Hedefliyor
Mobilya Sektörü Yıl Sonuna Kadar 60 Milyar Dolarlık Satış Hacmine Ulaşmayı Hedefliyor

Mobilya Sektörü Yıl Sonuna Kadar 60 Milyar Dolarlık Satış Hacmine Ulaşmayı Hedefliyor

kamu bankalarının ‘Sosyal Hayatı Destekleme Kredisi’ ile önemli ölçüde rahatlayan mobilya sektörünün bu teşvik sayesinde yıl sonuna kadar 60 milyar dolarlık satış hacmine ulaşması öngörülüyor.

A+A-

Bankaların yerli mobilya satışlarına yönelik sunduğu düşük faizli kredi desteğinin sektörü ayağa kaldıracağını dile getiren Loda Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Davut Karaçak, konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

%0,55'ten başlayan faiz oranı ile 6 ay ödemesiz kredi desteği ile satışlar artacak

Kamu bankalarınca verilen desteğin hem vatandaşlarımız hem de sektör temsilcileri tarafından büyük bir sevinçle karşılandığını dile getiren Karaçak; “Korona krizinin patlak vermesiyle birlikte satış hacmimizde önemli bir daralma oldu. Normalleşme adımlarının atılması ve düğün sezonunun gelmesiyle birlikte yeni yeni kendine gelen sektör için bu kredi anlaşması can suyu oldu. Vatandaşlarımız Sosyal Hayatı Destekleme Kredi paketiyle aylık %0,55'ten başlayan faiz oranı ile 6 ay ödemesiz dönemli, 60 aya varan vade seçenekleriyle 30.000 TL'ye kadar kredi desteği alabilecek. Bu kapsamda bireysel müşterilerin sosyal ihtiyaçlarının finansmanının uygun şartlarda sağlanmasının yanı sıra yerli üretim yapan mobilya sektörünü desteklemek amacıyla yerli üretim yapan firmalarla anlaşmalar yapılacak. Bankaların yerli mobilya satışlarına yönelik sunduğu düşük faizli kredi desteğinin hem yeni evlenenler veya evini yenilemek isteyenler hem de yerli üreticiler için oldukça avantajlı olduğunu söyleyebiliriz” dedi.

“Yılın ikinci yarısı çok daha hareketli geçecek”

Mobilya endüstirisinin istihdamı en çok destekleyen sektörlerin başında geldiğini vurgulayan Loda Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Davut Karaçak; “Mobilya sektöründeki her yeni ve güzel gelişme ülkemizin kalkınması adına da çok önemli. Katma değeri yüksek bir ekonomi modeli ve işsizlik oranının düşürülmesi için mobilya sektörü belirleyici olacaktır. Söz konusu destek paketi, alım gücü düşük olan vatandaşlar açısından da olumlu olacağından satış hacmini ciddi oranda etkileyecektir. Aynı zamanda özellikle çeyiz, beyaz eşya, konut gibi endüstirinin, birbirini tamamlayan diğer sektörlerle birleştirilmesi, birbiriyle bağlantılı bu sektörlerin 2020 yılını daha güçlü bir şekilde kapatmalarını sağlayacaktır.  Tüm bu tabloya baktığımızda Loda Mobilya olarak hem markamız hem de sektör için yılın ikinci yarısına çok daha umutlu bakıyoruz” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.