1. HABERLER

  2. İHALE

  3. Milli Emlak'tan İzmir'de 2.5 Milyon TL'ye Satılık 8 Arsa
Milli Emlak'tan İzmir'de 2.5 Milyon TL'ye Satılık 8 Arsa

Milli Emlak'tan İzmir'de 2.5 Milyon TL'ye Satılık 8 Arsa

Milli Emlak, İzmir'in Bayraklı, Çiğli, Menemen ve Kemalpaşa ilçesindeki 8 adet arsayı 2 milyon 530 bin TL'ye satışa çıkardı.

A+A-

Çevre ve Şehircilik il müdürlüğü Milli Emlak Dairesi Başkanlığı İzmir'deki 8 adet arsayı açık artırma ihale usulüyle satışa çıkardı. Bayraklı, Çiğli, Menemen ve Kemalpaşa'da konumlanan arsaların satış ihalesi 12 aralıkta yapılacak.

1- Yukarıda TABLO-A’da belirtilen taşınmazların 2886 sayılı Kanunun 45. Maddesine göre satış, TABLO-B' de belirtilen taşınmazın 2886 sayılı kanunun 45. maddesine göre kiralama ihaleleri Adalet Mah.Anadolu Cad. No:41/2 Bayraklı/İZMİR adresinde bulunan Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün (Ek Hizmet Binası) zemin katında bulunan ihale salonunda komisyon huzurunda belirtilen gün ve saatte yapılacaktır.

2- Satış ve kiralama, ihalesi yapılacak taşınmazlara ilişkin şartname ve ekleri İzmir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Milli Emlak Dairesi Başkanlığına bağlı Emlak Müdürlüklerinde ücretsiz olarak görülebilir.

3- İhaleye katılacak isteklilerin aşağıda belirtilen belgeleri ihale başlama saatine kadar İhale Komisyon Başkanlığına teslim etmeleri veya iadeli taahhütlü posta yoluyla ulaştırmaları gerekmekte olup, postada meydana gelecek gecikmeler kabul edilmeyecektir.

a) Yasal yerleşim yeri belgesi,
b) Tebligat için Türkiye’de adres gösterir belge (Adres beyanı),
c) Gerçek kişilerin T.C. Kimlik numarası, Tüzel kişilerin ise Vergi Kimlik numarası,
d) Geçici Teminata ilişkin belge (Geçici Teminat Makbuzu, Mevduat veya Katılım Bankalarının verecekleri 2886 sayılı Devlet İhale Kanununa göre düzenlenmiş ve İlgili Banka şubesince verilen teminat mektupları toplamı ile aynı şubenin limitlerinin de gösterildiği süresiz Teminat Mektubu, Devlet İç Borçlanma Senetleri veya bu senetler yerine düzenlenen belgeler)
e) Özel hukuk kişilerinin, yukarıda belirtilen şartlardan ayrı olarak, idare merkezlerinin bulunduğu yer mahkemesinden veya siciline kayıtlı bulunduğu ticaret sanayi odasından yahut benzeri meslek kuruluşundan, ihalenin yapıldığı yıl içinde alınmış sicil kayıt belgesi ile tüzel kişilik adına ihaleye katılacak veya teklifte bulunacak kişilerin özel kişiliği temsile tam yetkili olduklarını gösterir noterlikçe tasdik edilmiş imza sirkülerini veya vekaletnameyi vermeleri; kamu tüzel kişilerinin ise, yukarıdaki (b) ve (d) bentlerinde belirtilen şartlardan ayrı olarak tüzel kişili adına ihaleye katılacak veya teklifte bulunacak kişilerin tüzel kişiliği temsile yetkili olduğunu belirtir belge.

4- Taşınmazların satış bedeli, talep edilmesi halinde; 4706 sayılı Kanunun 5. maddesine göre taksitle de ödenebilir. Taksitle ödeme halinde , satış bedelinin en az dörtte biri peşin, kalanı en fazla 2 yılda ve 8 (sekiz) eşit taksitte kanuni faizi ile birlikte ödenir. 4706 sayılı Kanun uyarınca Hazineye ait taşınmazların satış ihale bedelleri, KDV ile diğer vergi, resim ve harçlardan müstesnadır. Ayrıca, satışı yapılan taşınmaz 5 yıl süre ile emlak vergisinden muaftır.

5-Komisyon ihaleyi yapıp yapmamakta serbesttir.

6-Bu ihaleye ilişkin bilgiler www.csb.gov.tr/iller/izmir adresinden öğrenilebileceği gibi, Türkiye genelindeki ihale bilgileri www.milliemlak.gov.tr adresinden de öğrenilebilir.

BİLGİ İÇİN İLETİŞİM TELEFONU (232) 503 42 04 İLAN OLUNUR.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.