1. HABERLER

  2. İHALE

  3. Milli Emlak'tan Gaziemir'de 6.4 Milyon TL'ye Satılık 2 Arsa
Milli Emlak'tan Gaziemir'de 6.4 Milyon TL'ye Satılık 2 Arsa

Milli Emlak'tan Gaziemir'de 6.4 Milyon TL'ye Satılık 2 Arsa

Milli Emlak Gaziemir'in Atıfbey ve Sakarya mahallesinde bulunan 2 adet arsayı açık artırmayla satışa çıkardı. Sanayi tesis alanı ve Serbest Bölge gelişim alanı imarlı arsalar 6 milyon 441 bin lira muhammen bedelle ihale edilecek.

A+A-

Milli Emlak Gaziemir'in Atıfbey ve Sakarya mahallesinde bulunan 2 adet arsayı açık artırmayla satışa çıkardı. Sanayi tesis alanı ve Serbest Bölge gelişim alanı imarlı arsalar 6 milyon 441 bin lira muhammen bedelle ihale edilecek. Arsaların satış ihalesi 28 eylül cuma günü gerçekleşecek.

milli-emlak-izmir-satilik-arsa.jpg

1- Yukarıda TABLO-A’da belirtilen taşınmazların 2886 sayılı Kanunun 45. Maddesine göre satış, TABLO-B’de belirtilen taşınmazın 2886 sayılı Kanunun 51. maddesinin (g) bendine göre irtifak hakkı/ kullanma izni, TABLO-C' de belirtilen taşınmazların 2886 sayılı kanunun 45. maddesine göre kiralama ihaleleri Adalet Mah. Anadolu Caddesi No: 41/2 Bayraklı / İZMİR adresindeki İzmir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü (Milli Emlak Daire Başkanlığı) binasının 2. Katında bulunan Balçova Emlak Müdürü Makam Odasında komisyon huzurunda belirtilen gün ve saatte yapılacaktır.

2- Satış, kiralama ve irtifak hakkı/kullanma izni ihalesi yapılacak taşınmazlara ilişkin şartname ve ekleri İzmir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün (Milli Emlak Daire Başkanlığı) ilgili Emlak Müdürlüklerinde ücretsiz olarak görülebilir.

3- İhaleye katılacak isteklilerin aşağıda belirtilen belgeleri ihale başlama saatine kadar İhale Komisyon Başkanlığına teslim etmeleri veya iadeli taahhütlü posta yoluyla ulaştırmaları gerekmekte olup, postada meydana gelecek gecikmeler kabul edilmeyecektir.

a) Yasal yerleşim yeri belgesi,

b) Tebligat için Türkiye’de adres gösterir belge (Adres beyanı),

c) Gerçek kişilerin T.C. Kimlik numarası, Tüzel kişilerin ise Vergi Kimlik numarası,

d) Geçici Teminata ilişkin belge (Geçici Teminat Makbuzu, Mevduat veya Katılım Bankalarının verecekleri 2886 sayılı Devlet İhale Kanununa göre düzenlenmiş ve İlgili Banka şubesince verilen teminat mektupları toplamı ile aynı şubenin limitlerinin de gösterildiği süresiz Teminat Mektubu, Devlet İç Borçlanma Senetleri veya bu senetler yerine düzenlenen belgeler)

e) Özel hukuk kişilerinin, yukarıda belirtilen şartlardan ayrı olarak, idare merkezlerinin bulunduğu yer mahkemesinden veya siciline kayıtlı bulunduğu ticaret sanayi odasından yahut benzeri meslek kuruluşundan, ihalenin yapıldığı yıl içinde alınmış sicil kayıt belgesi ile tüzel kişilik adına ihaleye katılacak veya teklifte bulunacak kişilerin özel kişiliği temsile tam yetkili olduklarını gösterir noterlikçe tasdik edilmiş imza sirkülerini veya vekaletnameyi vermeleri; kamu tüzel kişilerinin ise, yukarıdaki (b) ve (d) bentlerinde belirtilen şartlardan ayrı olarak tüzel kişilik adına ihaleye katılacak veya teklifte bulunacak kişilerin tüzel kişiliği temsile yetkili olduğunu belirtir belge.

4- Taşınmazların satış bedeli, talep edilmesi halinde; 4706 sayılı Kanunun 5. maddesine göre taksitle de ödenebilir. Taksitle ödeme halinde , satış bedelinin en az dörtte biri peşin, kalanı en fazla 2 yılda ve 8 (sekiz) eşit taksitte kanuni faizi ile birlikte ödenir. 4706 sayılı Kanun uyarınca Hazineye ait taşınmazların satış ihale bedelleri, KDV ile diğer vergi, resim ve harçlardan müstesnadır. Ayrıca, satışı yapılan taşınmaz 5 yıl süre ile emlak vergisinden muaftır.

5-Yukarıda tapu kaydı, niteliği ve diğer özellikleri belirtilen taşınmazların irtifak hakkı/kullanma izni ihalesinin onayını müteakip fiili kullanım olmaksızın; taşınmazın tescil , ifraz, tevhit, terk ve benzeri işlemlerin yapılması veya imar planının yaptırılması, değiştirilmesi ya da uygulama projelerinin hazırlanması, onaylatılması ve ilgili kamu idarelerinden gerekli izin ve ruhsatların alınması amacıyla, üzerinde ihale kalan yatırımcıya “Ön İzin Sözleşmesi” düzenlenmek suretiyle irtifak hakkı/kullanım izni ihalesi sonucu oluşacak bedelin üzerinden bir yıl süreli ön izin verilecektir.

6-Komisyon ihaleyi yapıp yapmamakta serbesttir.

7-Bu ihaleye ilişkin bilgiler izmir.csb.gov.tr adresinden öğrenilebileceği gibi, Türkiye genelindeki ihale bilgileri www.milliemlak.gov.tr adresinden de öğrenilebilir. BİLGİ İÇİN İLETİŞİM TELEFONU (232) 503 42 04

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.