1. HABERLER

  2. İHALE

  3. Milli Emlak'tan Ayvalık'ta 3.8 Milyon TL'ye Satılık Arsa
Milli Emlak'tan Ayvalık'ta 3.8 Milyon TL'ye Satılık Arsa

Milli Emlak'tan Ayvalık'ta 3.8 Milyon TL'ye Satılık Arsa

Ayvalık Milli Emlak Müdürlüğü, Altınova'da bulunan 8 dönümlük konut+ticaret imarlı arsayı 3 milyon 823 bin TL'ye satışa çıkardı. Arsanın açık artırma ihalesi 18 ağustos tarihinde gerçekleşecek.

A+A-

Ayvalık Milli Emlak Müdürlüğü, imarsız 20 arsa ile konut+ticaret imarlı 1 arsayı satışa çıkardı. 

Satışa çıkarılan imarlı arsa Altınova mahallesinde bulunuyor.

Balıkesir ili, Ayvalık ilçesi, Altınova mahallesi 436 ada 1 parselde yer alan 8.204 metrekarelik arsa 3 milyon 823 bin TL bedelle satışa çıkarılacak. 

Arsanın açık artırma ihalesi 18 ağustos 2020 tarihinde gerçekleşecek. Arsa için 1 milyon 146 bin TL geçici teminat isteniyor. 

İHALE İLANI

AÇIKLAMALAR

 

 

1-Balıkesir İli, Ayvalık İlçesi, sınırlarında bulunan ve yukarıda tapu ve ihale bilgileri verilen Hazineye ait taşınmazların hizasında yazılı gün ve saatte 1-21.nci sıradakilerin 2886 sayılı D.İ.K'nun 45. Maddesine göre Açık Teklif Usulü ile Satış ve 22 ve 23. sıradakilerin ise 2886 sayılı D.İ.K'nun 45. nci Maddesine göre Açık Teklif Usulü ile Kiralama ihalesi Ayvalık Milli Emlak Müdürlüğünde yapılacaktır.

2-İhaleye katılmak isteyen isteklilerin ihale saatine kadar aşağıda sayılan belgeleri Ayvalık Milli Emlak Müdürlüğüne vermeleri gerekmektedir.

a)-Geçici teminatın yatırıldığına dair Makbuz yada Mevduat ve Katılım Bankalarının verecekleri süresiz geçici teminat mektupları ile Hazine Müsteşarlığınca İhraç Edilen Devlet İç Borçlanma Senetleri veya bu Senetler yerine düzenlenen belgeler, Ayrıca Geçici Teminat Bedelinin Nakit yatırılması halinde Ayvalık Malmüdürlüğünün Ayvalık Ziraat Bankasında bulunan TR090001000110000010005204 nolu iban hesabına yatırılacaktır.

b)-Yasal yerleşim yerini gösterir belge,

c)-Tebligat için Türkiye'de adres göstermeleri,

d)-Gerçek Kişilerin T.C Kimlik numarasını bildirmeleri ile Nüfus Cüzdanı suretini vermeleri, Tüzel Kişilerin Vergi Kimlik numarasını bildirmeleri,

e)-Özel Hukuk Tüzel Kişilerinin, İdare merkezlerinin bulunduğu yer Mahkemesinden veya siciline kayıtlı bulunduğu Ticaret ve Sanayi Odasından yahut benzeri mesleki kuruluştan, ihalenin yapıldığı yıl içinde alınmış sicil kayıt belgesi ile Tüzel Kişilik adına ihaleye katılacak veya teklifte bulunacak kişilerin tüzel kişiliği temsile tam yetkili olduklarını gösterir noterlikçe tasdik edilmiş imza sirküleri veya vekaletname , kamu tüzel kişilerinin ise tüzel kişilik adına ihaleye katılacak veya teklifte bulunacak kişilerin tüzel kişiliği temsile yetkili olduğunu belirtir belge.

3-Satılacak taşınmazın ihale bedeli peşin ödenebileceği gibi, talep üzerine ihale bedelinin 1/4 'ü peşin , kalan kısmına Kanuni faiz uygulanmak suretiyle en fazla 2 (iki) yılda, üçer aylık dilimler halinde 8 taksit yapılabilecektir.

4-Posta ile yapılacak müracaatlarda teklifin 2886 sayılı D.İ.K nun 37. maddesine uygun olarak hazırlanması ve teklifin ihale saatinden önce komisyona ulaşması şarttır. Postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

5-İhale dosyası ve şartnamesi mesai saatleri içerisinde Milli Emlak Müdürlüğünde bedelsiz olarak görülebilir.

6-Komisyon ihaleyi yapıp yapmamakta serbestir.

7-İhale bilgileri http://www.milliemlak.gov.tr adersinden öğrenebilir. TLF. 0 266 312 31 02.

İlan olunur. 22.07.2020.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.