MESA 2017'de 6 Yeni Projeye İmza Atacak!

MESA 2017'de 6 Yeni Projeye İmza Atacak!

MESA bu yılda yatırımlarına ara vermeyecek. Firma, 2017 yılı içerisinde 6 yeni proje hayata geçirmeye hazırlanıyor. 3.5 milyar liralık yatırım değerine ulaşacak projeler İstanbul, Bodrum, Ankara ve Polonya'da yer alacak.

A+A-

MESA projeleri 2017'de 3.5 milyar liralık yatırım değerine ulaşacak İstanbul, Bodrum, Ankara  ve Polonya'da yeni projelere başlayacak.

MESA 2017'de hız kesmeyecek. 2016 yılında yaklaşık yüzde 8’lik bir büyüme yakalayan ve 4.500 kişilik istihdam sağlayan MESA, 2017'de en az 6 yeni projeye daha imza atarak, 3.5 milyar liralık yatırım değerine ulaşacak.

Mevcut birçok avantaja karşın maliyet artışının henüz fiyatlara yansımadığı bu dönemin konut almanın tam zamanı olduğunu belirten MESA Yönetim Kurulu Erhan Boysanoğlu, sektördeki tüm satışların bankalar üzerinden yapılması ile de sağlıklı veri üretimine sahip olunabileceğini vurguladı. Erhan Boysanoğlu, devletin uygun arsa desteği ile dar gelirlilere yönelik konut üretiminin de mümkün olabileceğini belirtti.

2016'da 2.660 adetlik konut satışı ve 1.25 TL'lik ciro ile yaklaşık yüzde 8’lik bir büyümeye ulaştıklarını, 4.500 kişilik istihdam sağladıklarını belirten MESA Genel Müdürü Mert Boysanoğlu da, "Toplam 4.000 konutluk yeni projelere imza atacağımız 2017'de ise 2.500 konut satışı ile 1.7 milyar TL'lik ciroya ulaşmayı ve yaklaşık 5.000 kişiye istihdam sağlamayı hedefliyoruz" dedi.

MESA Projelerinin 2016'da önemli başarılara imza attığını belirten MESA Genel Müdür Yardımcısı Tolga Bıyıklıoğlu ise, ''Süregelen MESA projelerinin yanı sıra 2017 yılında İstanbul’da 3, Ankara,  Bodrum ve Polanya'da  birer projeye başlayacağız. Ayrıca farklı projeler için de çalışmalar yürütüyoruz" açıklamasında bulundu.

Türkiye inşaat sektörünün köklü kuruluşu MESA tarafından, Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu, Genel Müdür Mert Boysanoğlu ve Genel Müdür Yardımcısı Tolga Bıyıklıoğlu’nun evsahipliğinde düzenlenen basın toplantısı ile 2016 yılı değerlendirildi, 2017 yılı öngörü ve hedefleri paylaşıldı.

"2017, gayrimenkul sektörü açısından iyimser bir yıl olacak" 

Türkiye gayrimenkul sektörünün 2016'yı, özellikle yılın ikinci yarısı itibari ile yaşanan hareketlilik sayesinde önceki yılın rakamlarının üzerinde tamamladığını belirten MESA Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu, "Faizlerin % l’in altına düşmesi, KDV indirimi. Emlak Konut öncülüğünde, GYODER desteği ile düzenlenen kampanya ve başta MESA olmak üzere şirketlerin çeşitli kampanyalarla sundukları avantajlar, gayrimenkul sektörünün 2016 yılını başarıyla tamamlamasını sağlamıştır" dedi. 2017'de de dolardan kaynaklanan maliyet artışlarının henüz fiyatlara yansımamış olması, kredi faizlerindeki düşüş, süren KDV indirimi, dövizdeki hareketliliğin daha düşük seviye ve frekansa inmesi. Emlak Konut'un başlattığı ve GYODER'in desteklediği yeni kampanya ile şirketlerin sunduğu çeşitli kampanyalar gibi birçok avantalar bulunduğuna dikkat çeken 1 rhan Boysanoğlu, “Uluslararası ilişkilerimizde, siyasal alanda ve ekonomimizde olumlu gelişmeler beklediğimiz 2017'nin ise sektörümüz açısından iyimser bir yıl olacağına inanıyoruz" diyerek, sunulan tüm avantajlarla 'konut almanın tam zamanı' olduğunu vurguladı.

"Sektörde sağlıklı ve detaylı bilgi için çare bankacılık sistemi'' 

"Sektörün en büyük ihtiyaçlarından biri de sağlıklı ve detaylı veri akışı 8'unu da en doğru ve ideal şekilde; kredili ya da kredisiz tüm gayrimenkul satışlarının bankalar üzerinden gerçekleştirilmesiyle elde edebiliriz" önerisini de dile getiren Erhan Boysanoğlu, "Temennim; konuta çok daha fazla ihtiyacı olan alt gelir grubu halkımıza, devletimizin desteği ile uygun arsa üretimi sağlayıp, onları da hak ettikleri uygun yaşam ortamlarını hazırlamak" açıklamasında bulundu.

MESA, 2016'da yüzde 8 büyüdü, 4.500 kişilik istihdam yarattı 

2016 yılında Ankara'da, İstanbul'da ve Polonya'da yürüttükleri projelerde önemli başarılara imza attıklarını MESA Genel Müdürü Mert Boysanoğlu da, "2016 yılında, yapımı ve satışı süren toplam konut sayımız yaklaşık 4.150 oldu. 2016'da 2.660 adetlik konut satışına ve 1 milyar 250 milyon TL'lik ciroya ulaştık. Yaklaşık yüzde 8’lik bir büyüme yakaladığımız 2016'da, toplamda 4.500 kişilik de istihdam rakamına ulaştık" dedi.

2017'de 6 yeni projeyle 3.5 milyarlık yatırıma ulaşacak 

Devam eden MESA projelerinin yanı sıra 2017'de başlayacakları yeni projelere de değinen Mert Boysanoğlu, "2017'de imza atacağımız netleşen projelerin; birer tanesi Bodrum, Ankara ve Polonya'da, 3 tanesi de İstanbul'da bulunuyor. 2017 yılında yaklaşık 3,5 milyar TL'lik bir yatırım ile toplam 4.000 adetlik yeni konut projelerine başlamayı hedefliyoruz. 2017 yılı içinde mevcut ve yeni projelerimizde yaklaşık 2.500 adetlik bir konut satışına ve 1.7 milyar TL'lik bir ciroya ulaşmayı hedefliyoruz. 2017'de yaratacağımız istihdam sayısı ise yaklaşık 5.000 kişiye ulaşacak" şeklinde konuştu. İstanbul'da, Dragos Sahilyolu'nda önemli bir kentsel dönüşüm projesine bir hafta önce imza attıklarını belirten Mert Boysanoğlu, "Beykoz Çubuklu'da da yürüttüğümüz görüşmelerin son aşamasındayız. Bu projelerimizle ilgili ayrıca çalışmalar yürütüyoruz" açıklamasında bulundu.

MESA projeleri 2016'yı başarıyla tamamladı 

2016 yılını MESA projeleri bazında değerlendiren MESA Genel Müdürü Tolga Bıyıkoğlu ise, ''Ankara'da yapım süreçler, devam eden KOZA 66 ve Tepe İnşaat ile ortak projemiz Park Mozaik'te satışlarımız, hedeflediğimiz düzeyde başarılı devam ediyor. Kartal'daki projelerimiz Sahili 223 ve 224 ile MESA Marmara'daki satışlarımızı 2016 yılı ilk yarısında tamamladık. İstanbul'da MESA & NUROL ortaklığının yarım asrayaklaşan tecrübe ve uzmanlığı ile imza attığı YEŞİLYAKA ise elde ettiği satış başarısı ile özgün özellikleri Yanı sıra bu alanda da sektörün referans projelerinden biri oldu. Dğayla bütünleşmiş özel bahçeli 1 ve 2 katlı müstakil villalardan oluşan projemizin ilk etabında yakaladığımız bu başarı ile zamanlamayı öne çekerek tüm villa tiplerimizi satışa çıkardık. Yurtdışında ise Polonya Varşova da birbiri ardına yaptığımız ikini konut projemizi de tamamlamak üzereyiz" dedi.

"TEMA İSTANBUL, 100 milyon TL'lik yatırımla bölge trafiğini rahatlattı" 

Sembol proje TEMA İSTANBUL'da çok özel ve ayrıcalıklı bir yaşam ortamı yarattıklarını da vurgulayan Tolga Bıyıklıoğlu, "Atakent'te yaklaşık 330.000 metrekarelik bir alanda hayata geçirdiğimiz TEMA İSTANBUL konut bölgesi, gerçekten de her yönüyle çok özel bir proje oldu. Bunun en net ve somut şekilde, 1.5 yıldır TEMA İSTANBUL'da yaşayan binlerce aile ifade ediyor. Burada az sayıda hemen teslim konut fırsatlarımız bulunuyor. Projemizin karma yapısında bulunan dünya çapındaki temalı eğlence parkı TEMA WORLD'un da son hazırlık aşamalarını yürütüyoruz.  Bölgesinde değer yaratan, referans proje TEMA İSTANBUL, çok önemli bir misyonu da üstlendi. TEMA İSTANBUL, 100 milyon TL'lik yatırımla gerçekleştirdiği Atakent Köprülü Kavşak ve Yanyol Düzenlemesi'ni de 2016 yılında hizmete açarak, bölge trafiğinde çok önemli bir rahatlama sağladı.” şeklinde konuştu.

MESA projeleri tüm hızıyla devam ediyor 

2017'de, satışları tamamlanan Kartal'daki Sahili 223 ve 224 ile MESA Marmara'da teslimat için son çalışmaların gerçekleştirildiğini belirten Tolga Bıyıklıoğlu, "2017 yılında Ankara'da KOZA 66'da satış ve yapım süreçlerini sürdürüyoruz. MESA & TEPE imzasını taşıyan Park Mozaikte ise ikinci etaba başlıyoruz. İstanbul'da ise TEMA İSTANBUL'da konut bölgesindeki son fırsatların yanı sıra TEMA WORLD'de de son aşamaya geldik. Özellikle Bahçeşehir, Yeşilköy, Florya, Ataköy, Etiler, Ulus gibi seçkin semtlerden yoğun talep gören YEŞİLYAKA'da yakaladığımız kısa sürede yüzde 50'ye ulaşan istikrarlı satış başarısı ile hemen yanındaki arazide 590 villalık yeni projenin çalışmasına şimdiden başladık" dedi.

MESA Bodrum'da prestij projesine imza atacak 

2017'de başlaması netleşen yeni MESA projelerini de ana hatları ile açıklayan Tolga Bıyıklıoğlu, "Bodrum'da gerçekten de çok özel bir projeye başlıyoruz. Döneminin, bölgesinin, hatta Türkiye'nin en iddialı en seçkin projeleri arasında yer alacak. Sadece MESA'nın değil, sektörün de 'prestij projeler,' arasında yer alacak bu projemizle ilgili son hazırlıkları tamamlıyoruz. Bu çok özel projemize de, bu yıl içinde başlamak için sabırsızlanıyoruz, Ankara'da da Eryaman'da 95.596 metrekarelik bir alan üzerinde yeni projemiz MESA Göksu Evleri'ni 2017 yılında hayata geçireceğiz'' şeklinde konuştu.

MESA kalite ve güvencesini, İstanbul’da yeni semtlere taşıyoruz" 

İstanbul da ise üç ayrı noktada yeni projelere başlayacaklarını belirten Tolga Bıyıklıoğlu, "2017'de başlayacağımız üç ayrı proje ile MESA kalite ve güvencesini, Maltepe, Kozyatağı ve Bağdat Caddesi'ne taşımış olacağız. Özgün mimarileri ve yüksek standartları ile MESA projeleri, bu üç noktada da yüksek standartlar için referans olacak" açıklamasında bulunarak, farklı projeler için de çalışmalar yürüttüklerini belirtti.

"Polonya'da da en az bir projeye bu yıl başlayacağız"

Tolga Bıyıklıoğlu, Polonya'da 330 konutluk son projenin bu yıl içinde tamamlanacağını da belirterek, "Varşova merkezde satın aldığımız 2 arsa üzerinde proje çalışmalarımız sürüyor. Bu projelerden birine de yine 2017 yılı içinde başlamayı hedefliyoruz" dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.