"Mart 2016'da Bitecekti, Şimdi 2019 Sözü Veriliyor"

"Mart 2016'da Bitecekti, Şimdi 2019 Sözü Veriliyor"

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Ali Balbay Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda gerçekleştirdiği İzmir ve Kocaeli şehir hastaneleri proje finansman töreni hakkında açıklamalarda bulundu.

A+A-

Balbay 12 Mart 2013 tarihinde dönemin Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu dönemin Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım tarafından Bayraklı şehir hastanesinin yapımının 36 ay içinde tamamlanacağını söylediklerini hatırlattı.

Balbay ayrıca 9 Mayıs 2015 tarihinde Cumhurbaşkanı tarafından hastanenin temelinin bir kez daha atıldığını bu konu ile ilgili dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu’na ve dönemin Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’na Bayraklı şehir hastanesinin mevcut durumu ile ilgili TBMM Başkanlığına soru önergesi verdiğini de hatırlatarak şöyle dedi:

“Aradan geçen 36 ayın ardından ne verilen soru önergelerimize bir cevap geldi, ne de Bayraklı şehir hastanesinin yapımı tamamlanabildi.”

Balbay Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İzmir ve Kocaeli şehir hastaneleri proje finansman töreninde söylediği "İnşallah bu projeler de 2019 yılı bitmeden tamamlanıp, hizmete girecek" sözlerine de değinerek şöyle dedi:

“12 Mart 2013 tarihinde Bayraklı şehir hastanesini 36 ay içinde bitireceğinizi söylemiştiniz. İzmir’e gelip 3 kez temel attınız, aradan geçen 3 yılın ardından şimdi de diyorsunuz ki 2019 yılı bitmeden tamamlanıp hizmete girecek, önce İzmir’e İzmirliye verdiğiniz sözü tutun. Sağlık turizminin başkenti olmayı hayal eden İzmir sağlıkta kan kaybediyor."

Balbay, dün Bayraklı ‘ya giderek çalışmaları yerinde incelediğini belirtti ve, “arazi üzerinde bir hareketlilik başlamış. Ancak 2013'te verilen sözlere göre şimdi burada hastanenin yükselmesi ve sağlık arayanlarla dolup taşması gerekirdi" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.