Körfez Geçiş Projesine 9 Dernek Desteğini Açıkladı

Körfez Geçiş Projesine 9 Dernek Desteğini Açıkladı

İnciraltı’nda yıllardır bekleyen imar sorununu çözüme kavuşturacak olan İzmir Körfez Geçiş Projesi’ne Karşıyaka’dan tam destek geldi. İnciraltı 2. Nesil Toprak Sahipleri Platformu ile ortak basın toplantısı düzenleyen Karşıyaka Birliği Dernekler Federasy

A+A-

İnciraltı toprak sahipleri olarak, İzmir ekonomisine katkısı olacağına inandıkları, İzmir’in en önemli ulaşım projesi olan İzmir Körfez Geçiş Projesine tam destek verdiklerini dile getiren İnciraltı 2. Nesil Toprak Sahipleri Platformu Başkanı Tayfun Karabulut, “Bu projenin hayata geçirilmesini sabırsızlıkla bekliyoruz. İzmit Körfez Geçişi, Osman Gazi Köprüsü'ne, kuş türlerinin yaşadığı 'Hersek Lagünü' için kavis verilmişti. Yapılacak olan İzmir körfez geçiş projesinde de aynı hassasiyetin yaşanacağına inanıyor ve güveniyoruz. Körfez Geçiş Projesine itiraz edip “hiç yapılmasın” yaklaşımı, şehrimizin ilerlemesine ve gelişmesine engel olmaktır. İzmirli Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın şehrimize kazandıracağı en büyük yatırımlardan biri ve şehrimiz için bir sembol olacak olan, tüm İzmir’in merakla beklediği İzmir Körfez Geçiş Projesi için, Başbakanımızın şehrimize yapacağı ilk ziyarette, tarih açıklamasını büyük bir  heyecanla bekliyoruz. Beklentimiz, ihalenin  65. Hükümetimizin  yıldönümü olan 2017 Mayıs ayına kadar yapılması ve ilk kazmanın şehrimizin doğum günü 9 Eylül’de vurulmasıdır” diye konuştu.

GÖKDELEN İMARI DEĞİL, ÇEVRECİ VE SAĞLIK TURİZMİ ODAKLI PLANLAMA

İzmir Körfez Geçişi ve İnciraltı’nın planlanması ile İzmir’in ciddi anlamda  ekonomik sıçrama yaşayacağına inandıklarını ifade eden Karabulut, sözlerini şöyle sürdürdü; “Son 40 yılın gerçek çevrecileri; İnciraltı toprak sahipleri olarak, topraklarımıza gecekondular yapmayarak, yaptırmayarak  İnciraltını bugüne kadar bizler koruduk. Bugün yine biz toprak sahipleri olarak bir kez daha sesleniyoruz ki;  topraklarımıza  gökdelen imarı istemiyoruz. Altımız jeotermal, önümüz kent ormanı ve deniz olan, havalimanına 22 km uzaklıkta bulunan 5 milyon m2’ lik topraklarımıza Sağlık Turizmi odaklı planlamalar ile şehrimize emaneti teslim etme gururunu taşıyacağız. Bu da has İzmir’li olduğumuzun ispatıdır. Örneği olmayan topraklarımızın,  çevreci ve sağlık turizmi odaklı planlanmasıyla, şehrimize 15 bin istihdam kazandırılacaktır. İzmir Kent Ormanı karşısında bulunan, dünyanın hayran kaldığı topraklarımız planlanarak ülkemize yüksek oranda katma değer getirecektir.”

“GÖZÜMÜZ KULAĞIMIZ SİZDE”

İnciraltı toprak sahipleri olarak İzmir Körfez Geçiş Projesi’ne hazır olduklarını vurgulayan Karabulut, “Sayın Cumhurbaşkanım Recep Tayyip Erdoğan, Sayın İzmirli Başbakanım Binali Yıldırım , Sayın Ulaştırma ve Haberleşme Bakanım Ahmet Arslan, Sayın İzmir Milletvekilim Mahmut Atilla Kaya ve tüm İzmir Milletvekillerimiz, Sayın Valim Erol Ayyıldız ve Sayın İzmir Büyükşehir Belediye Başkanım Aziz Kocaoğlu,  İnciraltı Toprak Sahipleri Hazır! Karşıyaka Hazır! İzmir Hazır! Gözümüz kulağımız sizlerde!” ifadelerini kullandı.

KARŞIYAKA’DAN TAM DESTEK

Karşıyaka Birliği Dernekler Fedarasyonu Başkanı Mehmet Yıldırım ise, “İzmir Körfez Geçiş projesini biz Karşıyakalılar olarak çok önemsiyoruz. Bu projenin  sadece  yol anlamında iki yakayı değil, gönülleri de buluşturacağına inanıyoruz. Böylesi mega projeler artık şehrimize biran evvel kazandırılmalıdır. Hükümetimiz ve Büyükşehir Belediyemiz birlikte çalışarak hizmetlerin büyümesi devam etmelidir. İnciraltı Kent Ormanı karşısında bulunan kamuya faydasız toprakların,  Sağlık Turizmi odaklı planlanması ve  İzmir Körfez Geçişi ile taçlanması, Şehrimize büyük bir ivme kazandıracaktır. Toprak sahiplerini mağdur etmeden biran önce planlama çalışmasının tamamlanmasını  bekliyor ve tam destek veriyoruz.Bu konuda devletimize, hükümetimize ve yerel yönetimimize güveniyoruz” dedi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.