1. HABERLER

  2. İMAR

  3. Karabağlar'da Kimseye Ayrıcalıklı İmar Verilmedi
Karabağlar'da Kimseye Ayrıcalıklı İmar Verilmedi

Karabağlar'da Kimseye Ayrıcalıklı İmar Verilmedi

Karabağlar Belediye başkanı Muhittin Selvitopu, Karabağlar revizyon imar planlarının iptal edilmediğini sadece birkaç plan notunun iptal edildiğini, iddia edildiği gibi kimseye kimseye ayrıcalıklı imar verilmediğini söyledi.

A+A-

Karabağlar Belediye başkanı Muhittin Selvitopu, Uzundere’de yaşama geçirilecek İzmir Demokrasi Üniversitesi için, 50 yıl sonrası da düşünülerek daha fazla alan ayrılması gerektiğini şu sözlerle anlattı:

 

“Üniversite, bugünün konusu değildir. Eğer gelişecekse, mutlaka yeni alanlara ihtiyaç duyacaktır. Kamuoyunda üniversiteye karşıymışız gibi bir algı yaratılmak isteniyor. Oysa üniversitenin Karabağlar’a kazandırılması gerektiğini ilk söyleyen kişiyim. Bu tüm arşiv kayıtlarında var. TOKİ, 80 hektarlık alanı üniversite yapmak için devralmadı. Oraya konut yapmak istiyordu. O zamanki AK parti ilçe başkanının ve Karabağlar’daki tüm siyasi partilerin değerli katkılarıyla, 38 hektarı üniversiteye ayrılmak zorunda bırakıldı. Bunu çok iyi değerlendirmek gerekiyor. Karabağlar, parti ayrımı gözetmeksizin birlikte hareket ederek, orada bir üniversite olmasını istedi. Buradan tüm partilere, katkı koyan herkese bir kez daha teşekkür ediyorum. Ancak tarihsel sorumluluğum gereği, bunun yeterli olmadığını söylemek zorundayım. Üniversite isterse gidip 38 hektara yatırımını yapabilir. Hiçbir engel yok. Biz yargıya 42 hektarlık konut alanını taşıdık. Sonuçta yargı bir karar verecek, ona göre de hareket edeceğiz. Yerel yönetim idaresini bir kenara koyup boş alanlara yeni konutları koyarsanız, Karabağlar’daki kentsel dönüşümü de ötelemiş olursunuz.”

 

KİMSEYE AYRICALIKLI İMAR VERİLMEDİ

 

Başkan Selvitopu, hazırladıkları revizyon imar planlarının iptal edildiği yönünde çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını da bildirerek, “Karabağlar Belediyesi imar planlarıyla ilgili davayı istinaf mahkemesinde kazandı. Birkaç plan notu iptal edildiği için kamuoyunda ‘ayrıcalıklı imar’ algısı yaratılmak istendi. Kimseye ayrıcalıklı imar verilmemiştir. Bunu söyleyenler, ayrıcalığın adresini de göstermelidir” dedi. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.