Karabağlar Şehitler Mahallesi’nde İmar Çalışmaları Başladı

Karabağlar Şehitler Mahallesi’nde İmar Çalışmaları Başladı

Karabağlar Belediyesi, ilçede yeni bir imar ve şehir oluşturulması için çalışmalara başladı. Şehitler Mahallesi’nden başlayacak çalışma sayesinde yaşanılabilir bir şehir, yeşil alanlar, sosyal hizmet alanları hayata geçecek. Alt ve üst yapı tamamlanacak.

A+A-

Şehitler Mahallesi’nde yaşanan son gelişmeleri duyurmak ve vatandaşları bilgilendirmek amacıyla Karabağlar Belediye Başkanı  Başkan Muhittin Selvitopu mahalle sakinleriyle bir araya geldi. Başkan yardımcıları ve birim müdürlerinin de katıldığı kahvaltılı toplantıda Selvitopu, mahallede yapılan son çalışmalarla ilgili bilgiler verdi. Şehitler Mahallesi’nde yeni bir planlama yapıldığını ve amaçlarının burayı geliştirmek olduğunun altını çizen Başkan Muhittin Selvitopu,  “ Hak ve hukuku korumak ve kimseyi mağdur etmemek için buradayız. Planlama bu çerçevede yapıldı.” diye konuştu.

Çarpık yapılaşmaya son

Selvitopu ayrıca,  yeni bir imar ve şehircilik anlayışı ile buraları dönüştüreceklerini ifade ederek, “Kat sınırlaması yok. Amaç birleşerek daha nitelikli ve daha düzgün yapıların ortaya çıkmasını sağlamak. Çarpık yapılaşmadan bir an önce vatandaşlarımızı kurtarmak.  Bu olduğu zaman Şehitler Mahallesi İzmir’in sayılı alanlarından biri olur. Bölgenin düzgün, planlı gelişmesi için  buradayız ve bundan da oldukça umutluyuz. Bundan böyle bölgeye  daha iyi hizmet yapacağız. Yeşil alanlar olacak, parklar olacak. Sizlerin de bunun faydasını göreceğinize inanıyoruz.” dedi.

Soruları yanıtladı

Başkan Selvitopu’nun konuya ilişkin değerlendirmesinin ardından  mahalle sakinleri de aklına takılan soruları Selvitopu’na yöneltti. Selvitopu da vatandaşları verdiği cevaplarla aydınlattı ve önümüzdeki süreçte de vatandaşların bu tür durumlarla karşılaşması halinde  belediyeye gelerek ilgili birimlerden destek alabileceklerini de sözlerine ekledi. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.