1. HABERLER

  2. İHALE

  3. İzmir Defterdarlığı Arsa Karşılığı İnşaat İhalesine Çıkıyor
İzmir Defterdarlığı Arsa Karşılığı İnşaat İhalesine Çıkıyor

İzmir Defterdarlığı Arsa Karşılığı İnşaat İhalesine Çıkıyor

İzmir Defterdarlığı Çiğli'de yapılacak bir okul inşaatı için ihaleye çıkıyor. Okul inşaatını yapacak olan firmaya inşaat karşılığı; Çeşme, Buca, Karaburun ve Menemen'de toplamda 8 arsa verilecek.

A+A-

İzmir Defterdarlığı Büyükçiğli mahallesinde 8.040 metrekare arsa üzerine derslik ve ortaokul yaptıracak. Pazarlık usulüyle ihaleye çıkacak okulun ihale bedeli 10 milyon 210 bin TL olarak tespit edildi. Okul inşaatı ihalesini kazanan firmaya inşaat karşılığı; Çeşme'de 2, Buca'da 3, Karaburun'da 2 ve Menemen'de 1 arsa olmak üzere 10 milyon 295 bin TL değerinde toplamda 8 arsa verilecek. İhalesi 14 aralık saat 14:00'da yapılacak.

İZMİR DEFTERDARLIĞI MİLLİ EMLAK DAİRESİ BAŞKANLIĞINDAN ARSA KARŞILIĞI İNŞAAT İHALESİ İLANI
ARSA KARŞILIĞI İNŞAATIN YAPILACAĞI TAŞINMAZ ( Tablo : 1 )
İNŞAAT KARŞILIĞI VERİLECEK OLAN TAŞINMAZ ( Tablo : 2 )

1- Arsa karşılığı inşaat ihalesi 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu, Hazine Taşınmazlarının İdaresi Hakkındaki Yönetmelik ve 298 sıra sayılı Milli Emlak Genel Tebliği hükümlerine göre 14/12/2017 tarihinde saat 14:00 de İzmir Defterdarlığında (7. Kat Toplantı Salonu) toplanacak Komisyon marifetiyle PAZARLIK USULÜ ile yapılacaktır.

2- Tablo 1 de belirtilen taşınmaz üzerine mevcut projesine göre yapımı planlanan Ortaokul binası ( %10 Çevre Düzenlemesi + KDV dahil ) 10.210.197,80 TL maliyetli MEB-2014-24 OO PROJE NUMARALI 24 DERSLİK ORTAOKUL Binasına karşılık tablo 2 de belirtilen 8 (sekiz) adet ve toplam 10.295.000,00TL tahmini bedelli taşınmazlar verilerek bedeller arasında Hazine lehine meydana gelen 84.802,20TL farkın arttırılması suretiyle teklif alınacak ve sözleşme düzenlenmeden önce Hazineye nakden ve peşin olarak ödenecektir.

3- Zemin etüdü yüklenici firma tarafından yapılacaktır.

4- Projenin uygulama süresi sözleşme tarihinden itibaren 450 (dörtyüzelli) gündür.

5- Geçici teminat bedeli 2.059.000,00TL dir . (ikimilyonellidokuzbinTL)

6- İhale dökümanı bedeli 500,00TL (Beşyüz)dir.

7-İhale 4734 Sayılı Kamu İhale Kanununa tabi değildir.

8-Posta ile yapılacak müraacatlarda teklifin 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 37. maddesine uygun hazırlanması ve ihale saatinden önce komisyona ulaşması şarttır.

a) İhale konusu işe ilişkin şartnamede belirtilen ekonomik ve mali yeterlilik ile mesleki ve teknik yeterliliğin belirlenmesine ilişkin istenen belgeleri,
b) Geçici teminat olan 2.059.000,00 TL nin nakden veya Teminat Mektubu ile verilebileceği, nakit yatırılması halinde İlimiz Muhasebe Müdürlüğüne, Teminat Mektubu olarak verilmesi halinde 2886 sayılı Devlet İhale Kanununa göre düzenlenmiş ve ilgili banka şubesince verilen teminat mektupları toplamı ile aynı şubenin limitlerinin de gösterildiği süresiz teminat mektubunu,
f) İhale dökümanı bedeli olan 500,00TL nin Muhasebe Müdürlüğüne yatırıldığına ilişkin alındı belgesi,
e) Gerçek kişilerin TC kimlik numarasını bildirmeleri ve nüfus cüzdanı suretini vermeleri (Aslı ihale sırasında ibraz edilecektir.)

Tüzel Kişilerin Vergi kimlik numaralarını bildirmeleri, Özel Hukuk Tüzel Kişilerin idare merkezlerinin bulunduğu yer mahkemesinden veya siciline kayıtlı bulunduğu Ticaret veya Sanayi Odasından yahut benzeri mesleki kuruluştan ihalenin yapıldığı yıl içinde alınmış sicil kayıt belgesi ile tüzel kişilik adına ihaleye katılacak veya teklifte bulunacak kişilerin tüzel kişiliği temsile yetkili olduklarını gösterir noterlikçe tasdik edilmiş imza sirkülerini veya vekaletnameyi kamu tüzel kişilerin ise tüzel kişilik adına ihaleye katılacak veya teklifte bulunacak kişilerin tüzel kişiliği temsile yetkili olduğunu belirtir belgeyi, en geç ihale saatinde Komisyona ibraz etmeleri zorunludur.

*Postada meydana gelebilecek gecikmelerden dolayı idare veya komisyon     herhangibir sorumluluk kabul etmez.
*İhale komisyonu ihaleyi yapıp yapmamakta serbesttir.
*İhale ilanı www.milliemlak.gov.tr , www.izmir.gov.tr ve www.izmirdefterdarligi.gov.tr adreslerinden görülebilir. İLAN olunur.

Not: Haberde kullanılan görsel okulun yapılacağı araziye aittir

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.