İZEKO'dan Dev İşbirliği: Emlakçıların Oda Aidatlarını Hürriyet Emlak Ödeyecek!

İZEKO'dan Dev İşbirliği: Emlakçıların Oda Aidatlarını Hürriyet Emlak Ödeyecek!

Sektörün önde gelen markası Hürriyet Emlak ile İzmir Emlak Komisyoncuları Odası (İZEKO), kentteki emlak ofislerinin desteklenmesi yönünde yeni bir işbirliğine imza attı. Buna göre Hürriyet Emlak portalına üye olan emlak ofislerinin Oda aidatlarını Hürriye

A+A-

Hürriyet Emlak, iş ortağı olan emlak ofislerinin portföylerini artırmak üzere İzmir’de dev bir işbirliğine imza attı. Hilton Otel’de düzenlenen işbirliği lansmanında konuşan Hürriyet Emlak Genel Müdürü Cenk Angın,  sektörde bir çok yeniliği hayata geçirdiklerini bunlar arasında ise son olarak “Emlak Puan”, “360 Derece Sanat Tur” ve “Google” desteğinin yer aldığını söyledi.  Hürriyet Emlak’ta 1 milyon ilan bulunduğuna dikkat çeken Angın, “Emlak Puan, başarılı emlak ofislerini ön plana çıkarmak için bulduğumuz bir metrik” dedi. Sanal Tur’un ise emlak almak isteyenlerin bilgisayar başında sanki evi yerinde görüyormuş gibi inceleme fırsatı sunduğunu söyleyen Angın, Google destek paketinin de ise ilanlar bakan için Google’da yaptığı aramalarda daha fazla görünürlük sağladığını belirtti.

EMLAKÇIYA DESTEK

Hürriyet Emlak Ticari Koordinatörü Çağrı Bozay ise İzmir’de gerçekleştirdikleri işbirliği için İZEKO Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Güleroğlu’na “Dik” duruşu nedeniyle teşekkür etti.  Türkiye’nin zorlu bir süreçten geçtiğinin emlakçılık sektörünün de bundan etkilendiğini ifade eden Bozay, “Bu süreçte bizde destek olmak için daha önce  bizimle hiç tanışmamış olan, bizlerle çalışmış ancak ara vermiş ve yeniden devam etmek isteyenlerden sene sonuna kadar ücret almayacağız. Ayrıca Hürriyet Emlak’ın Gold paketini alan emlak ofislerimizin 2017 Oda aidatlarını da biz ödeyeceğiz” dedi.

TEKNOLOJİNİN GERİSİNDE KALAN REKABET EDEMEZ

İZEKO Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Güleroğlu, sektördeki yenilikleri takip ettiklerini dijital pazarlamanın da bunlardan biri olduğunu söyledi. Emlak sektörünün piyasanın gereklerini yerine getirmesi konusunda “Geç” kalma lüksü olmadığına dikkat çeken Güleroğlu, “Eğer e-alışveriş konusunda bir adım geriye düşersek ayakta kalma şansımız da olmaz. Bu nedenle sektörün ihtiyaçları doğrultusunda tüm yenilikleri de takip etmemiz gerekiyor” dedi. Hürriyet Emlak’ın bu konuda başarılı bir çalışma sunduğunu, eksiklerin tamamlanmasıyla da işbirliğini gerçekleştirdiklerini söyleyen Güleroğlu,  “Üye olmayan arkadaşların bir adım atmasında fayda olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

EMLAK YASASI 2017’DE

İZEKO olarak 2 yıl önce İzmir’de 18 Oda ve 24 sektör kuruluşuyla gerçekleştirdikleri toplantıların ardından “ortak” bir Emlak Müşavirliği Yasa Taslağı hazırladıklarını ve bunu Ankara’ya sunduklarını hatırlatan Güleroğlu,  “Gümrük ve Ticaret Bakın Bülent Tüfenkci, bizim emlak danışmanlığıyla ilgili yönetmeliklerimizi hazırlıyor. Yüksek ihtimal 2017 başlarında hayata geçecek” dedi.
KORSAN EMLAKÇIYI BİLDİRİN

Emlakçılara yönelik Tapu ve Kadastro Bilgi Sistemi’ni (TAKBİS) öğrenebilmeleri için eğitim çalışması düzenleyeceklerini ifade eden Güleroğlu “Bu konuyla ilgili Tapu ve Kadastro Müdürlüğü ile görüşmelerimizi yaptık. Eğitimler 8 ay sürecek “ dedi. Güleroğlu, sektöre yönelik çalışmaları sürdürürken “Korsan” emlakçılarla mücadele için de en büyük görevin yine sektörün kendine düştüğünü söyledi. Güleroğlu, “Bize mahallenizdeki korsan emlakçıyı bildiri” dedi.

BİLDİRMEZSEN SUÇLUSUN

Toplantıya katılan İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu da emlak sektörüne seslenerek “Korsanı bildirmezseniz, siz suçlusunuz. Siz bildirirseniz ben de bir saate gereğini yapmazsam ne isterseniz onu söyleyin” dedi. Sektörün mutlaka yeniliklerin peşinden koşması gerektiğini belirten Mutlu, “Eskiden mahalle mahalle gezerek ev aranırken şimdi internet başında, kahve içerken ev arıyoruz. Emlak sektörü artık sabah iş yerin aç, akşam kapat olarak çalışmıyor. Sektör 7 gün 24 saat çalışıyor. Dükkan kapanırsa akşam evde web sayfasından işlerinize devam ediyorsunuz. İşte bu nedenle Hürriyet Emlak ile olan işbirliğini çok önemsiyoruz” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.