İstanbul’da Çatalca ve Silivri’de Toplam 24 Milyon TL’ye İki Arsa

İstanbul’da Çatalca ve Silivri’de Toplam 24 Milyon TL’ye İki Arsa

İstanbul’un Çatalca ve Silivri ilçelerinde iki arsa satışa çıkarılıyor. Toplam değeri 24.100.000 TL olan taşınmazların satış ihalesi 27 Haziran Perşembe günü gerçekleştirilecek

A+A-

Resmi Gazete’de yayımlanan bilgilere göre; İstanbul’un Çatalca ve Silivri ilçelerinde iki arsanın satışa çıkarıldığı bildirildi. Toplam değeri 24.100.000 TL olan taşınmazların satış ihalesi 27 Haziran Perşembe günü gerçekleştirileceği açıklandı.

ekran-goruntusu-2024-06-11-103323.png

İLANIN DETAYLARI

1- Yukarıda özellikleri belirtilen taşınmazların satış ihalesi, hizalarında gösterilen gün ve saatte, 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 35/a maddesi gereğince Kapalı Teklif Usulü ile Çatalca Orman İşletme Müdürlüğü ihale salonunda (Toplantı salonu) dosyalarında mevcut şartname gereğince yapılacaktır.

2- Satışı yapılan taşınmazların İhale bedeli ve vergiler peşin olarak ödenecektir.

3- İhaleye katılabilmek için isteklilerden istenecek belgeler;

a) Yasal yerleşim yeri belgesi,

b) Tebligat için Türkiye’de adresini gösterir belge,

c) Gerçek kişilerin T.C. kimlik numarasını, tüzel kişilerin ise vergi kimlik numarasını bildirmeleri,

d) Gerçek kişilerde noter tasdikli imza beyannamesi, Tüzel kişilerde ise imza sirküsü vermeleri,

e) İhale doküman satın alma belgesi,

f) Özel hukuk tüzel kişilerinin yukarıda belirtilen şartlardan ayrı olarak, idare merkezlerinin bulunduğu yer mahkemesinden veya siciline kayıtlı bulunduğu ticaret veya sanayi odasından yahut benzeri meslekî kuruluştan, ihalenin yapıldığı yıl içinde alınmış sicil kayıt belgesi ile tüzel kişilik adına ihaleye katılacak veya teklifte bulunacak kişilerin tüzel kişiliği temsile tam yetkili olduklarını gösterir sicil tasdiknamesini veya noter tasdikli vekâletnameyi vermeleri; kamu tüzel kişilerinin ise, yukarıdaki (b), (ç) ve (d) bentlerinde belirtilen şartlardan ayrı olarak tüzel kişilik adına ihaleye katılacak veya teklifte bulunacak kişilerin tüzel kişiliği temsile yetkili olduğunu belirtir belgeyi vermeleri şarttır.

g) Çatalca Orman İşletme Müdürlüğünün Ziraat Bankası Çatalca Şubesi nezdinde bulunan

TR02 0001 0001 3009 5221 7650 01 IBAN nolu hesabına yatırılacak nakdi Geçici teminata ait belgeyi, Geçici teminatların banka teminat mektubuyla verilmesi halinde, Teminat Mektubunun

Geçici, Süresiz, Limit içi olması ve teyit yazısının da ibrazı gerekir.

h) Gerçek şahıslar adına vekâleten katılacakların Noter tasdikli vekaletnamelerinin aslı ile birlikte Komisyon huzurunda hazır bulunmaları gerekir.

4- İşgalli taşınmazlardan doğacak her türlü ihtilaflar alıcısına ait olup, Kurumumuzun herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

5- İhale dokümanı her iki satış için ayrı ayrı olmak üzere 2.000,00 TL karşılığında Çatalca

Orman İşletme Müdürlüğü Döner Sermaye Saymanlığından temin edilebilir.

6- İhalelere ilişkin şartname, mesai saatleri içerisinde Çatalca Orman İşletme Müdürlüğünde bedelsiz olarak görülebilir.

7- Komisyon, ihaleyi yapıp yapmamakta serbesttir. Komisyonların ihaleyi yapmama kararı kesindir.

İlan olunur.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.