İnşaat Sektörünün Tek Başına Büyümesi Yeterli Değil

İnşaat Sektörünün Tek Başına Büyümesi Yeterli Değil

Konutta vergi indirimi ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Karşıyaka Yapı Müteahhitleri Derneği (KAMDER) başkanı Niyazi Gültekin indirim kararının çok isabetli olduğunu söyledi. İnşaat sektörünün diğer sektörlerle paralel olarak büyüme göstermesi gerekt

A+A-

150 metrekare üzerindeki konutlarda KDV oranının 31 Mart 2017’ye kadar yüzde 18’den yüzde 8’e düşürülmesinin önemli bir adım olduğunu kaydeden Gültekin yapı malzemelerinde de KDV indirimine gidilmesi gerektiğini belirtti. Gültekin KDV indiriminin kısa süreli sürekli olması çağrısında bulundu.

İNŞAAT SEKTÖRÜNÜN TEK BAŞINA BÜYÜMESİ YETERLİ DEĞİL

Sadece inşaat sektöründe değil tüm sektörlerde teşviklerin sürekli hale getirilmesi gerektiğine vurgu yapan Gültekin, “Kredi faizlerinin düşürülmesi, KDV indirimi bunlar çok önemli adımlar. Bu katkılarından dolayı hükümetimize teşekkür ediyorum. Ancak inşaat sektörünün tek başına büyümesi yeterli değil. Üretilen konutların satılması gerekiyor. Vergi ve faiz indirimi satışları kolaylaştırdı ama insanların alım gücünün artması lazım ki ev satın alabilsinler. Bu yüzden inşaat sektörü tek başına değil diğer sektörlerle paralel büyümesi lazım. Diğer sektörler canlandığında inşaat sektörü zaten canlanır.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.