İnşaat Sektöründe İstihdam Yüzde 3.3 Geriledi!

İnşaat Sektöründe İstihdam Yüzde 3.3 Geriledi!

Türkiye İstatistik Kurumu 2016 yılı son çeyrek inşaat iş gücü girdi endekslerini yayınladı. Rapora göre, sektörde istihdam geçen yılın son çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 3,3 geriledi.

A+A-

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2016 yılının son çeyreğine ilişkin inşaat iş gücü girdi endekslerini açıkladı. Buna göre, mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış inşaat istihdam endeksi, geçen yılın son çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 3,3 gerileme gösterdi. Takvim etkilerinden arındırılmış inşaat istihdam endeksi ise bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 9,1, 2016'da bir önceki yıla göre yüzde 7,5 azaldı.

Söz konusu dönemde, inşaat sektöründe çalışılan saat endeksi, önceki çeyreğe göre yüzde 1,7 geriledi. Takvim etkilerinden arındırılmış inşaat sektöründe çalışılan saat endeksi, bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 9,8, 2016'da bir önceki yıla göre yüzde 8,9 düştü. 

Sektördeki brüt ücret-maaş endeksi, önceki çeyreğe göre yüzde 2,5 arttı. Takvim etkilerinden arındırılmış inşaat brüt ücret-maaş endeksi bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 12, 2016 yılında bir önceki yıla göre yüzde 13,4 arttı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.