Gayrimenkul Sektörü Büyümeyi Sürdürecek"

Gayrimenkul Sektörü Büyümeyi Sürdürecek"

Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, son bir yılda dünya ve ülke genelinde yaşanan belirsizliklere rağmen gayrimenkul sektörünün başarılı bir sınav verdiğini kaydederek, "Artan talep doğrultusunda gayrimenkul sektörünün büyümeyi sürdüreceğini

A+A-

Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, son bir yılda dünya ve ülke genelinde yaşanan belirsizliklere rağmen gayrimenkul sektörünün başarılı bir sınav verdiğini kaydederek, "Artan talep doğrultusunda gayrimenkul sektörünün büyümeyi sürdüreceğini öngörüyoruz." dedi.

Akfen İnşaat tarafından Ankara'da hayata geçirilecek, 822 konutun ve ticari ünitelerin bulunacağı Bulvar Loft Projesi'nin tanıtımı gerçekleştirildi.

Shangri-La Bosphorus'ta düzenlenen toplantıda konuşan Akın, holding olarak faaliyette bulundukları her sektörde başarıyı yakaladıklarını belirterek, inşaat sektörünün Akfen'in yelpazesinde çok önemli bir yere sahip olduğunu söyledi.

Akfen İnşaat'ın sadece konut projeleriyle değil, çok daha büyük çaplı ve birikim gerektiren projelerde de rüştünü ispat ettiğini dile getiren Akın, Ankara'da daha önce hayata geçirdikleri İncek Loft projesinin yatırımcısına yüzde 37 kazandırdığını anlattı.

İmza attıkları altyapı ve üstyapı projelerinden de bahseden Akın, konut projelerinde iseLoft markalarının adeta bir ikon haline geldiğini bildirdi.

Akın, Loft vizyonuyla İstanbul'dan sonra şimdi de Ankara'nın çehresini değiştirdiklerini kaydederek, başkentin konut piyasasında büyük bir potansiyele sahip olduğunu aktardı.

Başkentte özellikle markalı konut projelerinin adetlerinin oldukça arttığını ve bu anlamda inşaat firmaları arasında sıkı bir rekabet oluştuğunu vurgulayan Akın, Ankara'nın Akfen'in hafızasında çok önemli bir yer tuttuğunu anlattı.

Akın, genellikle siyasetle eş tutulan Ankara'nın ekonomik potansiyelinin ve canlılığının uzun süredir farkında olduklarını kaydederek, "Burada pek çok değerli projeyi hayata geçirdik. Şimdi, Ankara'nın yükselen bölgesi İncek'te, Bulvar Loft gibi oldukça iddialı ve kazançlı bir projeyi hayata geçirmekten mutluluyuz. Tıpkı İncek Loft'ta olduğu gibi, BulvarLoft'ta da yatırımcılarımızı ağırlamayı heyecanla bekliyoruz" diye konuştu.

"Türk ekonomisi bütün zorlukları aşacak"

Akın, son bir yılda dünya ve ülke genelinde yaşanan belirsizliklere rağmen gayrimenkul sektörünün başarılı bir sınav verdiğini kaydederek, şu değerlendirmelerde bulundu: 

"Gayrimenkul sektöründe sürekli bir talep artışı söz konusu ve bu durum ülkemiz ekonomisinde kilit bir rol oynuyor. Sektörün pek çok alt sektörle de yakın ilişkisi ile doğrudan sağladığı istihdam rakamları ve gelire dolaylı yoldan sağladığı katkıları da birlikte düşünmemiz gerekiyor. Artan talep doğrultusunda gayrimenkul sektörünün büyümeyi sürdüreceğini öngörüyoruz. Kentsel ihtiyaçların doğru tespit edilip doğru projelerle buluşturulması ile sektörde sürdürülebilir büyüme rakamları elde edilecek. Biz de Akfen İnşaat olarak sektörün sürdürülebilir büyümesine ve daha fazla hayata dokunarak değer katmaya devam edeceğiz."

Akın, projenin yılbaşında başlaması gerektiğini ancak talihsiz olaylar nedeniyle ertelendiğini belirterek, şu ifadeleri kullandı: 

"Türkiye'nin başına bu yıl çok ciddi olaylar geldi. Moody's'den darbe teşebbüsü sonrası dün ilk defa bu kadar müspet bir açıklama geldi. Negatif olmaması bile bizi memnun etti.Türkiye sadece konut piyasasında değil ekonominin hemen her alanında durağan bir dönem geçiriyor ancak bunu aşacak potansiyel olduğunu herkes görecek, anlayacak. İnşallah Güneydoğu'daki olaylar da bitecek. Suriye'de yapılan operasyonların iyi yönetileceğini düşünüyoruz. Tek sorunlu alanlar buralar kalmıştır. Onun dışında ekonominin çarkının devam etmesi gerekiyor."

"Başkentliler kendini özel hissettiği projelere bütçe ayırıyor"

Akfen İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Selim Akın ise yılın ilk 7 ayında Ankara'da satılan 1. el konut sayısının toplam 29 bin 408 adet olduğunu belirterek, bu oranın ülke genelinde toplam satışı yapılan konutların yüzde 11,22'sine denk geldiğini söyledi.

Akın, "Bu durum bize başkent insanının artık kendisini daha özel hissedeceği projelerde yaşamak istediğini ve değer gördüğünde, bunu sağlamak için gerekirse bütçe ayırabileceğini gösteriyor" diye konuştu.

Bulvar Loft Projesi

Levent Loft ve İncek Loft'un ardından Akfen İnşaat'ın üçüncü temalı konut projesi olan Bulvar LoftAnkara'da konut piyasasının yükselen yıldızı İncek Bölgesi'nde yeni bir cazibe merkezi olacak.

İller Bankası arazisi üzerinde, yaklaşık 37 bin metrekarelik alanda hayata geçirilecek projede, toplam 6 blokta 16 farklı daire tipi bulunacak.

1+1, 2+1, 3+1, 4+1 ve 5+1 olmak üzere, 66 metrekare ile 350 metrekare aralığında değişen toplam 822 adet konutun bulunacağı projedeki dairelerin fiyat aralığı 290 bin ile 1 milyon 378 bin lira arasında değişiyor. Lansman öncesinde ön talep toplayan şirket, projeden 150 adet konutun satışını gerçekleştirdi.

Kasım 2018'de teslimleri yapılması planlanan Bulvar Loft Projesi'nde, daire sahibi olmak isteyenlere yüzde 15 peşinat ile vade farksız kişiye özel 24 aylık ödeme planları sunuluyor.

Ankara'nın yüksek prestijli üniversite ve lise kampüslerine yakın bir konumda olan, yeşilin içinde ana ulaşım arterlerine yakın proje, Çayyolu, Çankaya, İncek, Eymir, Mogan ve Gölbaşı yönü olmak üzere, kent manzaralı bir yaşam alanı sunuyor.

Peyzaj, hayatı canlandıracak sosyal donatı ve ticari alanları ile tüm Ankaralıların yeni buluşma mekanı olmayı hedefleyen projede, fitness center, kapalı yüzme havuzu, güneşlenme terası, açık satranç, basketbol, boccia sahaları gibi sosyal donatı alanları bulunuyor.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.