ESBAŞ Büyüyor! 11 Parselde Acele Kamulaştırma Kararı

ESBAŞ Büyüyor! 11 Parselde Acele Kamulaştırma Kararı

İzmir’de çoğunluğu yabancı yatırımcı olan Ege Serbest Bölgesi’nin alanı Bakanlar Kurulu kararı ile genişletildi. Mevcut arazinin yan tarafında toplam 11 parselde acele kamulaştırma kararı alınırken, serbest bölge kurucu şirketi ESBAŞ’tan ‘tarihi gün’ açık

A+A-

İzmir’de 172 firma ile 63 milyar dolarlık ticaret hacmine sahip Ege Serbest Bölgesi’nin alanı genişletiliyor.  

Bakanlar Kurulu bölgede daha fazla yatırımcının yer alabilmesi için sınırlarının genişletilmesine karar verdi.

ACELE KAMULAŞTIRMA KARARI
Gaziemir’de mevcut 2 2 milyon metrekarelik yatırım alanı bu karar kapsamında genişletilecek. 

Mevcut arazinin bitişiğinde yer alan geliştirme arazisinde 10 parseli Çay Mahallesi ve 1 parsel Sakarya Mahallesi olmak üzere toplam 11 parselde Milli Emlak Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırma kararı çıkarıldı.

TARİHİ GÜN
Alanın genişletilmesi kararının ardından Ege Serbest Bölgesi kurucu şirketi ESBAŞ’tan açıklama geldi. Uzun süreli çalışmaların sonucu önemli bir dönüm noktası olarak nitelendirilen ESBAŞ Yönetimi, Resmi Gazete’de yayımlanan kararı “tarihi gün” olarak değerlendirdi. ESBAŞ tarafından yapılan yazılı açıklamada, genişletilen arazide çalışmaların hemen başlatılacağı ifade edildi.

TEŞEKKÜR MESAJI

Açıklamada şu ifadeler yer aldı: “ESBAŞ olarak daha fazla yatırımcıya yer sağlayabilmek için Ekonomi Bakanlığı himayelerinde Ege Serbest Bölgesinin genişletilmesine yönelik olarak uzun süredir çalışmalarımıza devam etmekteydik. Bu karar neticesinde ESBAŞ olarak Ege Serbest Bölgesine bitişik gelişme alanı arazisinde çalışmalarımıza hemen başlayacağız. Uzun zamandır devam eden bu titiz çalışmanın hayata geçebilmesini sağlayan başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Başbakanımıza, Sayın Bakanlar Kurulu Üyelerimize, Sayın Ekonomi Bakanımıza ve T.C. Ekonomi Bakanlığı Serbest Bölgeler, Yurtdışı Yatırım ve Hizmetler Genel Müdürlüğü yetkililerine teşekkürlerimizi arz eder; bu kararın İzmir ve ülkemize hayırlı olmasını dileriz.”

Egede sonsöz

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.