1. HABERLER

  2. PROJELER

  3. Emlak Konut ve Galatasaray Arasında Yeni Anlaşma
Emlak Konut ve Galatasaray Arasında Yeni Anlaşma

Emlak Konut ve Galatasaray Arasında Yeni Anlaşma

Emlak Konut GYO ve Galatasaray Florya projesi için yeni bir protokol imzaladı. Galatasaray başkanı Mustafa Cengiz yeni protokolle 120 milyon lira artı gider ödeyeceklerini söyledi.

A+A-

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, Emlak Konut GYO ile yapılan yeni protokolle Florya'da kaldıklarını söyledi. 

Düşler Vadisi Riva Satış Ofisi'nde düzenlenen basın toplantısında, Galatasaray Kulübü ile Emlak Konut GYO arasında imzalanan yeni protokol duyuruldu. Toplantıya Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ertan Keleş, Emlak Konut GYO Genel Müdürü Hakan Gedikli ve Yılmaz İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Yılmaz katılım gösterdi.

Mustafa Cengiz, Florya arazisiyle ilgili imzalanan yeni anlaşmayla ilgili "Florya bütün kulüplerin olduğu gibi bizim de mabedimiz, yuvamız, çalışma alanımız. Bunun bize kazandırılması çok önemli bir hizmet. İhalenin realize olduğu 2018 Mayıs sonu itibarıyla kaynaklanan bütün giderleri ödeyeceğiz. Aldığımız parayı tekrar iade ediyoruz. Evimizin bedelini ödeyerek sahip oluyoruz. Bütün herkesin bu bağlamda değerlendirmesini rica ederim. 120 milyon lira, artı gider ödeyeceğiz." şeklinde konuştu.

Alınan karardan dolayı sarı-kırmızılı futbol takımının çok mutlu olduğunu kaydeden Cengiz, "Florya eski durumuna gelecek. Orada kapalı bir spor salonumuz var, onu daha iyi hale getireceğiz. Futbol takımı ve teknik heyet çok sevindi. Yatırım yapamıyorduk, bazı sahaları düzenleyemiyorduk. Her an çıkma havasındaydık. Şimdi tekrar sahip olma duygusuyla en mümtaz hale getirmeye çalışacağız." ifadelerini kullandı.

"Alınacak her konut Galatasaray'a artı olarak gidecek"

Riva projesinde ise satılacak konutların Galatasaray'a yararlı olacağını söyleyen Cengiz şu açıklamalarda bulundu:

"Bizim Riva'yı mutlaka canlandırmamız gerekli. Riva, İstanbul'un ulaşım açısından, depreme dayanıklılık açısından en değerli yerlerinden biri. Gelecek Riva'da. 365 gün kalınabilecek bir konumda. Camiamızın mutlaka burada 1400'e yakın konuttan almasını istiyorum. Alınacak her konut Galatasaray'a artı olarak gidecek. Burada konut sahibi olmak hem çocuklarımızın geleceği hem de bir spor camiasının geleceği için çok önemli. Galatasaray'ın tarihi bir anına tanıklık ediyoruz burada. Uzun yıllardan beri süren ve maalesef fiziki nedenlerden ötürü çıkamadığımız Florya'ya tekrar dönüşümüzü sağlamış bulunuyoruz. Bunun temelinin oluşumunu sağlayan, Riva'yı bize kazandıran Selahattin Beyazıt'a teşekkür ediyorum. Bu araziyi bugünlere getiren yönetimlere teşekkür ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanı'mıza, Çevre ve Şehircilik Bakanı'mıza teşekkür ediyorum."

Gedikli: "120 milyon lira Galatasaray tarafından ödeniyor"

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Hakan Gedikli, Galatasaray Kulübü ile 2016'da sarı-kırmızılıların Florya ve Riva arazilerini geliştirmek için bir protokol imzaladıklarını, Riva'da inşaat ve satış faaliyetlerinin sürdüğünü ancak Florya protokolünün 9. ayın sonunda feshedildiğini belirterek şu açıklamalarda bulundu:

"Sorunun çözümüne yönelik yoğun görüşmeler neticesinde şirketimiz ve Galatasaray Spor Kulübünün ortak menfaatleri doğrultusunda yeni bir protokol imzaladık. Bu protokolde Florya arazisinin Galatasaray'a iade edilmesine karar verdik. Buna karşılık, Florya arazisinin 120 milyon lira tutarında bizim üzerimizdeki ödeme yükümlülüğü Galatasaray tarafından anlık bankaya ödeniyor. Şirketimiz tarafından yapılan masraflar Galatasaray tarafından ödeniyor. Riva arazisindeki Düşler Vadisi projemizin geliştirilmesine aynı sözleşme kapsamında aynı şartlarda devam ediyoruz. Bunlar üzerinde mutabakata vararak bir protokol imzaladık. Projemizi en kısa sürede tamamlayarak teslim edeceğiz. İki tarafın kazanımlarının ne kadar önemli olduğunu hep birlikte göreceğiz."

Riva'nın depremle ilgili en güvenli bölgelerden biri olduğunu söyleyen Yılmaz İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Yılmaz ise "Projemiz özel bir noktada yer alıyor. İstanbul'un jeoloji haritasında zemin yapısı açısından sağlamlık düzeyi iyi bölgelerden biri. Anadolu yakasının kuzeyinde yer alan projemiz Riva'yı yatırımcılarımıza güvenli bir yaşam sunmak için tasarladık." dedi.

Bu arada, toplantı sonrasında, Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, projede gerçekleşen örnek daireleri gezdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.