Denizli'de 6.7 Milyon TL'ye Satılık Arsa!

Denizli'de 6.7 Milyon TL'ye Satılık Arsa!

Denizli 1. (Sulh Hukuk Mah.) Satış Memurluğu, Merkezefendi İlçesi Karahasanlı mahallesinde bulunan arsayı satışa çıkardı. İhalesi 16 Ocak 2017 tarihinde gerçekleşecek arsanın satış bedeli 6 milyon 766 bin 200 TL olarak belirlendi.

A+A-

Denizli 1. (Sulh Hukuk Mah.) Satış Memurluğu, Merkezefendi İlçesi Karahasanlı mahallesinde bulunan arsayı satışa çıkardı. İhalesi 16 Ocak 2017 tarihinde gerçekleşecek arsanın satış bedeli 6 milyon 766 bin 200 TL olarak belirlendi.

T.C. DENİZLİ 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2016/21 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Denizli İl, Merkezefendi İlçesi Karahasanlı mahallesi Karapınar mevkii 377 ada 1 parselde kayıtlı 3.759,00 M2 miktarlı arsa vasıflı taşınmazdır. Taşınmaz İnşaat nizamı özel eğitim alanı ve Kismen park alanında kalmakta olup imar uygulamasına tabidir, kat ruhsat verilemez konumdadır.Ara cadde üzerinde olup Şehrin sosyal ve kültürel yönden az gelişmiş olan bir yerindedir, Elektrik su PTT kanalizasyon gibi belediye hizmetlerinden yararlananan, ulaşım kılaylıklarından faydananan okula, pazara yakın bir yerdedir, Yanında Ferhatlar koleji vardır, çevresinde meskenler bulunmaktadır.

Adresi : Merkezefendi ilçesi Yenişafak mahallesi 1088 sokak no 4 Denizli.

Yüzölçümü : 3.759,00 M2 

Arsa Payı :

İmar Durumu : 

Kıymeti : 6.766.200,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler :

1. Satış Günü : 16/01/2017 günü 14:00 - 14:05 arası

2. Satış Günü : 10/02/2017 günü 14:00 - 14:05 arası

Satış Yeri : ADLİYE PROTOKOL GİRİŞİ 2 NOLU ODA YANI -

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/21 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/11/2016

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.