Çiğli'de İcradan 48.1 Milyon TL'ye Satılık Arsa!

Çiğli'de İcradan 48.1 Milyon TL'ye Satılık Arsa!

Karşıyaka 1. Sulh Hukuk Mahkemesi Satış Memurluğu, İzmir İli, Çiğli İlçesi, Büyük Çiğli Mahallesi'nde bulunan arsayı satışa çıkardı. İhalesi 28 Kasım Pazartesi günü yapılacak taşınmazın bedeli 48 milyon 184 bin 200 TL olarak belirlendi.

A+A-

İzmir İli, Çiğli İlçesi, Büyük Çiğli Mahallesi'nde bulunan arsa, Karşıyaka 1. Sulh Hukuk Mahkemesi Satış Memurluğu tarafından ihaleye çıkarıldı. 28 Kasım Pazartesi günü satışa sunulacak taşınmazın bedeli 48 milyon 184 bin 200 TL olarak belirlendi.

Karşıyaka 1. Sulh Hukuk Mahkemesi Satış Memurluğu

Taşınmazın Özellikleri:  İzmir  İli, Çiğli ilçesi, Büyük Çiğli mahallesi, 22459 Ada, 1 Parselde kayıtlı arsa vasfında taşınmazdır. Parsel üzerinde herhangi bir yapı mevcut olmayıp boş arsa durumundadır. Arsa 8291 sokak ile çevre yolu arasında kalmakta olup tam karsısında Bostanlı Carrefoursa alışveriş merkezi vardır.

Adresi:  İzmir  ili, Çiğli ilçesi, Büyük Çiğli mahallesi, 8291 sokak No:l’deki Aden Park sitesi bitişiğindeki boş arsa adresindedir.

Yüzölçümü: 17.846,00 metrekare

İmar Durumu: 1/1000 ölçekli onaylı uygulama imar planında E=1.00 oranlı "Temel Eğitim ve Lise" alanına isabet etmektedir.

Kıymeti: 48.184.200,00 TL 

KDV Oranı: Yüzde 18

1.Satıs Günü: 28/11/2016 günü 14:30 - 14:40 arası

2.Satıs Günü: 23/12/2016 günü 14:30 - 14:40 arası

Satış Yeri: Karşıyaka Adliyesi l.Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu -

Satış şartları:

1-İhale acık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin yüzde 50 sini ve rüchanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki besinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin yüzde 50 sini, rüchanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en cok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satıs talebi düşecektir.

2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin yüzde 20'si oranında (8.387.620,00)TL. Pey akçesi teminatı T.Vakıflar Bankası Karşıyaka Şubesine yatırıp dekontunu ibraz etmeleri veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Elektronik ortamda teklif vererek arttırmaya katılacakların teminatlarını T.Vakıflar Bankası Karşıyaka şubesindeki memurluğumuzun TR 64 000 150 01 5800 73 00 60 2910 numaralı hesaba yatırmaları gerekmektedir. Satıs peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, %18 KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellaliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satıs bedelinden ödenir.

3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse icra ve iflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede acık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/47 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.