Çeşme'de 4 Milyon TL'ye Satılık Arsa!

Çeşme'de 4 Milyon TL'ye Satılık Arsa!

İzmir Çeşme (Sulh Hukuk Mah.) Satış Memurluğu, Çeşme'nin Sakarya Mahallesi'nde bulunan arsayı satışa çıkardı. 3 bin 819 metrekare büyüklüğündeki arsanın satış bedeli 4 milyon 9 bin 950 TL olarak belirlendi.

A+A-

İzmir Çeşme (Sulh Hukuk Mah.) Satış Memurluğu, Çeşme İlçesi'nin Sakarya Mahallesi'nde bulunan arsayı satışa çıkardı. İhalesi 17 Nisan'da yapılacak arsanın satış bedeli 4 milyon 9 bin 950 TL olarak belirlendi.

 

T.C. ÇEŞME (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2016/39 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

 

1 NO'LU TAŞINMAZIN

 

Özellikleri :  İzmir  İli, Çeşme İlçesi , Sakarya Mahallesi Bozalan mevkiinde 7401 Ada No, 1 Parsel Nosunda kayıtlı , Arsa vasfındaki taşınmaz tapu kaydındaki 06.06.2002 tarih 1947 yevmiyeli Esma Karaca'ya ait 1948/2400 payın yarı intifa hakkı Hilmi oğlu Ali İslim Ali İdlim'e aittir şerhi tapu kaydında baki kalmak şartı ile ihalesi yapılacaktır.

Adresi : Taşınmaz Çeşme Sakarya Mahallesi Bozalan mevkiinde 3125 sokak ve 3137 sokak kesişiminde yer almaktadır. üç tarafı yola cepheli ada bazında planlanmış arsadır Çeşme Ayayorgi koyuna yakın konumdadır.

Yüzölçümü : 3.819 m2 

Arsa Payı : Tamamı

İmar Durumu : Celbedilen imar durumuna göre taşınmaz 28.08.1996 gün ve 6344 sayılı İzmir 1 numaralı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma kurulu kararına istinaden III derece Arkeolojik (A 3-2) sit alanında 12.03.2004 gün ve 11173 sayılı İzmir 1 numaralı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma kurulu kararıyla onaylanan NPL 1 C koruma amaçlı imar planında konut alanında kalmaktadır. Minimum bağımsız bölüm büyüklüğü 150 M2 dir Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma kurulunun 05.11.1999 gün ve 658 sayılı ilke kararı uyarınca sondaj kazısının ilgili müze denetiminde yapılmasından sonra inşaat yapımına izin verilecektir. Ayrık E 0.25 nispetinde iki kat 6,50 metre yüksekliğinde inşaat yapılabilir niteliktedir. 

Kıymeti : 4.009.950,00 TL

KDV Oranı : %18

1. Satış Günü : 17/04/2017 günü 14:00 - 14:10 arası

2. Satış Günü : 15/05/2017 günü 14:00 - 14:10 arası

Satış Yeri : ÇEŞME ADLİYESİ 1. KAT İHALE ODASINDA

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/39 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/02/2017

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.