1. HABERLER

  2. İHALE

  3. Çeşme'de 4.6 Milyon TL'ye Satılık Arsa
Çeşme'de 4.6 Milyon TL'ye Satılık Arsa

Çeşme'de 4.6 Milyon TL'ye Satılık Arsa

Çeşme'nin Dalyan ilçesinde 3.088 metrekarelik turizm imarlı arsa 4 milyon 650 bin TL'ye icradan satışa çıktı. Arsanın açık artırma satış ihalesi 24 eylülde gerçekleşecek.

A+A-

Çeşme'nin Dalyan ilçesinde 3.088  metrekarelik turizm imarlı arsa 4 milyon 650 bin TL'ye icradan satışa çıktı. Arsanın açık artırma satış ihalesi 24 eylülde gerçekleşecek.

ÇEŞME (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2017/5 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri İzmir İli , Çeşme İlçesi , Dalyan Mahallesi Komidi mevkiinde 7907 Ada, 4 Parsel nosunda kayıtlı arsa vasfında 3088 M2 miktarındaki taşınmaz Taşınmaz tapu kaydındaki 25.09.2018 tarih 9616 yevmiyeli doğal sit -sürdürülebilir koruma ve kontrollü kullanım alanı şerhi ile muhtesat bilgileri kısmındaki üzerindeki 5 adet zeytin ağacı İbrahim Bahçevan'a aittir şerhi tapu kaydında baki kalmak şartı ile ihalesi yapılacaktır.
Adresi : Çeşme Cumhuriyet Mahallesine ulaşımı sağlayan yollardan olan 4159 sokağa dönülmesi suretiyle ulaşılması mümkün olan boş arsa vasıflı taşınmaz
Yüzölçümü 3.088 m2
Arsa Payı Tamamı
İmar Durumu : Taşınmaz imar durumunun celbi için yazılan müzekkereye verilen cevapta Söz konusu parsel İzmir 2 TVK Bölge Komisyonunun 11.01.2018 gün 316 sayılı kararı gereği sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü Kullanım alanında, 16.01.2004 tarih 11025 sayılı koruma amaçlı imar planında turistik tesis alanında kalmaktadır. Kat irtifakı kurulamaz, Tesis tek bağımsız birim sayılır, İnşaat ruhsatı verilmeden önce Turizm Yatırım Belgesi alınması zorunludur Turizm tesislerinin Belgelendirilmesine ve niteliklerine ilişkin yönetmelik hükümlerine uyulacaktır. AYRIK E 0.30 nispetinde 4 katlı 12,50 metre yüksekliğinde inşaat yapılabilir niteliktedir.
Kıymeti 4.650.528,00 TL
KDV Oranı %18
1. Satış Günü 24/09/2020 günü 15:00 - 15:10 arası
2. Satış Günü 21/10/2020 günü 15:00 - 15:10 arası
Satış Yeri : ÇEŞME ADLİYES BİRİNCİ KAT İHALE ODASINDA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/5 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/07/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.