1. HABERLER

  2. İHALE

  3. Buca'da 9 Milyon TL'ye Satılık Arsa
Buca'da 9 Milyon TL'ye Satılık Arsa

Buca'da 9 Milyon TL'ye Satılık Arsa

Buca İnönü mahallesinde yer alan 3.945 metrekarelik konut imarlı arsa icradan satışa çıktı. Satış bedeli 9 milyon 250 bin TL olarak belirlenen arsanın ihalesi 7 nisanda gerçekleşecek.

A+A-

Buca İnönü mahallesinde yer alan 3.945 metrekarelik konut imarlı arsa icradan satışa çıktı. Satış bedeli 9 milyon 250 bin TL olarak belirlenen arsanın ihalesi 7 nisanda gerçekleşecek.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Özellikleri İzmir İli , Buca İlçesi inönü mahallesi , 10006 Ada, 1 Parsel,de 3.945,00 m2 yüzölçümlü“arsa” cinsiyle tapuya kayıtlı taşınmaz Fırat Mah., 271 Sokak No: 72 Buca / İZMİR adresindeki binanın 20 m. batısında bulunan boş arsanın bulunduğu yerdir.Mevcut haliyle her türlü belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Ulaşım, Çarşı Pazar imkanları iyidir.
Tapu kaydının beyanlar hanesinde, “Üzerinde hazine fazlalığı vardır” şerhi bulunmaktadır.
Yüzölçümü 3.945,00 m2
İmar Durumu :1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında Ayrık Nizam Dört Kat, Ön Bahçe Mesafesi 5.00, Ark Bahçe Mesafesi 3.00 (A-4,5/3) yapılanma kararında olduğu belirtilmiştir.
Kıymeti 9.250.000,00 TL
KDV Oranı %18
Kaydındaki Şerhler : Taşınmazın tapu kaydında İcra Müdürlüklerince konulan hacizler bulunmaktadır. Ayrıca beyanlar hanesindehazine fazlalığı vardır.
1. Satış Günü 07/04/2021 günü 11:45 - 11:55 arası
2. Satış Günü 05/05/2021 günü 11:45 - 11:55 arası
Satış Yeri : İZMİR BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ D BLOK 3 KAT MÜZAYEDE SALONU
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/10 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/01/2021

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.