1. HABERLER

  2. İHALE

  3. Bayraklı'da 10.6 Milyon TL'ye İcradan Satılık Arsa
Bayraklı'da 10.6  Milyon TL'ye İcradan Satılık Arsa

Bayraklı'da 10.6 Milyon TL'ye İcradan Satılık Arsa

Bayraklı Osmangazi mahallesinde Yüzbaşı İbrahim Hakkı Caddesi ile çevreyolu girişine çok yakın bir mesafede olan 7 bin 77 metrekarelik arsa icradan satışa çıktı. Arsa 10 milyon 615 bin TL'den satışa sunulacak.

A+A-

Bayraklı Osmangazi mahallesinde Yüzbaşı İbrahim Hakkı Caddesi ile çevreyolu girişine çok yakın bir mesafede olan 7 bin 77 metrekarelik arsa icradan satışa çıktı. Arsa 10 milyon 615 bin TL'den satışa sunulacak.

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Bayraklı İlçe, 256 Ada, 13 Parsel, Osmangazi Mahallesi Bağ ve tarla vasfında kayıtlı taşınmazdır.

İmar Durumu: "yol, yeşil alan ve taks (taban alanı kat sayısı) = 0.175 ve kaks (katlar alanı kat sayısı)= 1.40 yapılanma koşullu, 8 kat inşaata izinli konut adasına isabet ettiği ve planlı alanlar tip imar yönetmeliğine göre imar uygulaması görmesi gerektiği” belirtilmiştir.

bayrakli-icradan-satilik-arsa.jpg

Kıymeti : 10.615.500,00 TL
1. Satış Günü : 14/03/2018 günü 15:50 - 16:00 arası
2. Satış Günü : 16/04/2018 günü 15:50 - 16:00 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, tebliğat yapılamayan hissedarlar yönünden ilanen tebliğ edilmiş sayılacağı, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/17 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/01/2018

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.