1. HABERLER

  2. İHALE

  3. Ataşehir'de 17 Milyon TL'ye Satılık Arsa
Ataşehir'de 17 Milyon TL'ye Satılık Arsa

Ataşehir'de 17 Milyon TL'ye Satılık Arsa

Çiğli Ataşehir mahallesi sınırları içerisinde Mavişehir Koçtaş'ın karşısında bulunan 4 bin 256 metrekare büyüklüğündeki arsa 17 milyon TL'ye icradan satışa çıktı.

A+A-

Çiğli ilçesi Büyükçiğli mahallesi (Ataşehir) sınırları içerisinde yer alan 4.256 metrekare büyüklüğündeki arsa icra yoluyla satışa çıkarıldı. Hissesinin tamamının satışa çıkarıldığı arsanın muhammen bedeli  milyon 24 bin TL olarak tespit edildi. 

mavisehir-icradan-satilik-arsa.jpg

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ : İzmir İl, Çiğli İlçe, Büyük Çiğli mahallesi 22386 ada, 1 parsel4.256,00m2 ARSA TAM HİSSELİ.

İmar Durumu : Çiğli ilçesi, Büyük Çiğli Mahallesi 26K-III d pafta, 22386 ada, 1 parselin yer aldığı bölge İzmir II nolu KTVKK’ nun 03-04-2002 tarih ve 10550 sayılı kararı ile 2. derece doğal Sit alanı olarak belirlendiği daha sonra İzmir II nolu KTVKK' nun 26-09-2002 tarih ve 10936 sayılı kararı ile 3. derece doğal sit alanı olarak belirlendiği ancak İzmir II nolu KTVKK' nun 26-09-2002 tarih ve 10936 sayılı kararının iptaline ilişkin İzmir 4. İdare Mahkemesinin 2002/1549 E. 2004/878 K. Sayılı 25-06-2004 tarihli kararının bulunduğu, son olarak söz konusu parsellerin yer aldığı bölgenin İzmir 1 nolu KTVKK' nın 21-10-2005 gün ve 977 sayılı kararı ile 2.(İkinci) Derece Doğal Sit Alanı olarak belirlendiği anlaşılmıştır. Söz konusu parselin içinde yer aldığı alanın 1/1000 ölçekli Uygulama İmar planında ve 1/5000 ölçekli Nazım İmar planlarının bulunmadığı ve '' Sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü Kullanım Alanına isabet ettiği'' Ayrıca Orman ve Su İşleri Bakanlığının 26/04/2017 tarih ve 380 sayılı oluru ile onaylanarak yürürlüğe giren '' Sulak Alan Tampon Bölge içerisinde, Kontrollü Kullanım Alanına'' isabet ettiği tespit edilmiştir.

Hali Hazır Durumu : Parsel üzerinden herhangi bir bina, mustesat yoktur. Boş, arsa vasfındadır.Parsel, üzerinde ruhsatlı yapılaşma yoktur. Arazinin yapısı itibariyle zemin emniyet gerilmeleri oldukça düşüktür. Topoğrafik olarak da düz durumdadır. Yakın çevresindeki parsellerde bina yoktur. Cahar Dudayev Bulvarında Atatürk Organize Sanayi Bölgesine bağlanan 10006/1 sokak üzerinde-sağında (AOSB tarafına giderken sağda kalmaktadır) hemen bu sokağada cephelidir.Merkezi yerlere ve diğer ana alışveriş yerlerine orta mesafede sayılabilecek konumda olup ulaşımı kolaydır. Folkart, Koçtaş alışveriş yerlerine 200m, metroya 600m yaklaşık mesafededir. Cahar Dudayev Bulvarına 100m mesafededir. Mavişehir Mavibahçeye 1000m, Bostanlı semt çarşısına 4500m, Karşıyaka İlçe Merkezine 5600m, Çiğli Merkezine, Kaymakamlığa 2,8km yaklaşık mesafededir.

Kıymeti : 17.024.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Dosyamızda bulunan tapu kaydındaki gibi olup, 2. Derecede Doğal Sit Alanında kalmaktadır.

1. Satış Günü : 30/04/2018 günü 10:00 - 10:10 arası

2. Satış Günü : 30/05/2018 günü 10:00 - 10:10 arası

Satış Yeri : KEMALPAŞA CADDESİ VAKIFİŞHANI NO:82/C KARŞIYAKA ADLİYESİ EK BİNASI KARŞIYAKA/İZMİR 4. KAT SATIŞ ODASI

SATIŞ ŞARTLARI :

1- Taşınmazın birinci açık arttırması Günü yukarıda belirtilen saat aralığında Karşıyaka 3. İcra Müdürlüğü'nde (Karşıyaka Adliyesi Ek Binası Kemalpaşa Cad. Vakıf İşhanı No :82/C, 4.KAT SATIŞ ODASI, Karşıyaka / İZMİR) açık artırma sûretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada takdir edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderleri toplamını geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da takdir edilen kıymetinin %50'sini ve varsarüçhanlı alacaklıların alacağını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin taşınmazların tahmin edilen kıymetlerinin %-20'si nispetinde Türk Lirası olarak pey akçesi veya milli bir bankanın teminat mektubunu tevdi etmeleri, elektronik ortamda teklif vererek artırmaya katılacakların teminat göstermeleri gerektiği ve elektronik ortamda teklif vereceklerin taktir edilen kıymetin %20’si nispetinde teminatı Vakıfbank Karşıyaka Şubesi TR890001500158007290494284 no'lu IBAN'ına dosya numarası ve ihale katılımcısının ismi yazılarak yatırılması ve yatırıldığına dair dekontun satış saatinden önceibraz etmeleriveya bu miktar kadar milli bir bankanın teminat mektubunu vermeleri lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olması ve 805 sayılı Kanun'un 1. Maddesine göre "döviz" teminat olarak kabul edilmez.Vekaletname ile ihaleye katılacak ilgililerin vekaletname aslı veya noter tasdikli suretini ibraz etmeleri,

Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, tapu alım harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler ve tapu satım harcı satış bedelinden ödenir. KDV oranlarında bir değişiklik olması halindebu orandan veya yetkili makamlarca başka bir orandanalınmasınakarar verilmesi halindearadaki fark ile buna ilişkin faiz ve cezaları İhale alıcısı tarafından yatırılacaktır.

3-Taşınmazı satın alanlar, ihaleye alacağına mahsuben iştirak etmemiş olmak kaydıyla, ihalenin feshi talep edilmiş olsa bile, satış bedelini derhal veya İİK.m.130. maddeye göre verilen süre içinde nakten ödemek zorundadırlar.

4-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

5-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

6-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Satışı iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/1413 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla Müdürlüğümüze başvurabilirler.

7-Satış ilanı ilgililerin adreslerine tebliğe gönderilmiş olup, işbu satışın gazetede yayınlanan ilanı, adreste tebligat yapılamaması veya adresleri bilinmeyenler ile tapuda adresi olmayanlar için İİK.127. Maddesi gereğince tebliğ yerine kaim olmak üzere, Tebliğ ve ilan olunur. 23/02/2018

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.