Antalya'da İnşaat Sektörü Canlanacak!

Antalya'da İnşaat Sektörü Canlanacak!

Antalya Başkanı Türel, Rusya pazarının yeniden canlandığını belirtti. Türel, " Hükümetimiz son birkaç gün içerisinde 1 milyon dolarlık konut alan, yatırım yapacak yabancılara vatandaşlık hakkı tanıyor. Şimdi bu Antalya'daki inşaat sektörünü de canlandırac

A+A-

Antalya Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Tüm Sanayici ve İşadamları Derneğinin (TÜMSİAD) Cam Piramit'te düzenlediği Ticaret ve  İş Geliştirme Sektör Buluşmaları'nda konuşma yapan Türel, ülkenin zor bir  dönemden geçtiğini belirtti.

Türkiye’ye terör saldırılarının yanı sıra ekonomik darbeler de  vurulmak istendiğini ifade eden Türel, turizmin ve ticaretin Antalya'da biraz  daha zorlu olduğunu söyledi.

Türel, şunları kaydetti:

"Geçen sene turizm sebebiyle yaşadığımız sıkıntılar da maalesef hala  devam ediyor. Kayseri, İstanbul, İzmir'deki terör saldırılarından elbette  yüreğimiz yandı. Son günlerde malum, ekonomi üstünden, döviz üzerinden saldırmaya  çalışanlar var. İster istemez, 'Ne oluyor?', 'Ne olacak?' diye endişe edenlerimiz  de söz konusu. Böyle bir zamanda sizler burada TÜMSİAD olarak ticaret, iş  geliştirme ve sektör buluşmaları ve fuar yapıyorsunuz. Bu çok önemli. Böyle bir  zamanda yaptığınız iş, açık söylemem gerekiyor ki çılgınca bir cesaret işidir,  bir inanç işidir. Sizleri gönülden kutluyorum. Zaten size yakışan da bize yakışan  da Türkiye'mize yakışan da Ömer Halisdemir'lerin, Fethi Sekin'lerin milletine  yakışan da budur."

"Türkiye prangalarından kurtuluyor" 

Türel, Türkiye'yi bölmek isteyenlere karşı terörde ve ekonomide bir  seferberlik halinde olduklarını vurgulayarak, Türkiye'nin ayağındaki prangalardan  kurtulmak üzere olduğunu ifade etti.

Seneler sonra ilk kez tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’ni konuşmaya  başlayacaklarını söyleyen Türel, yeni Türkiye'nin direksiyonunda milletin  bulunduğunu kaydetti. Türel, "Tam bağımsız Türkiye diyorsak, artık milletin  direksiyon başından inmeyeceği bir döneme giriyoruz. İnşallah kısa bir süre  içinde devlet, millet beraberliği ile artık dış güçlerin müdahalelerinden de  kurtulacağız." diye konuştu.

 "Antalya'da inşaat sektörü canlanacak" 

Türel, geçen yıl her açıdan zor bir sene yaşadıklarını ancak  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğiyle büyük bir badireyi  atlattıklarını kaydetti.

Türkiye'nin artık dışarıdan yönetilen bir ülke olmaktan çıktığını  belirten Türel, şöyle devam etti:

"Ekonomide dolar artınca birileri kriz varmış gibi göstermeye çalıştı  ama hiçbiriniz endişelenmeyin. Herkes müsterih olsun. Türkiye ekonomisi 2001  senesinden, 2009'dan çok daha kuvvetlidir. Bakmayın siz o felaket tellallarına.  Evelallah her badireyi atlatacak şekilde ekonomimiz güçlüdür. Dolar çıkıyor diye  felaket senaryoları yazılıyor, dolar çıkarken borsa da yükseliyor. Bankalar  sağlam. Doların artık yükselmesi yabancı sermayeyi daha da çok cezbediyor ama  bununla beraber ekonominin de borsanın yükselişinden çok güçlü olduğunu  anlıyoruz. Hükümetimiz son birkaç gün içerisinde 1 milyon dolarlık konut alan, yatırım yapacak yabancılara vatandaşlık hakkı tanıyor. Şimdi bu Antalya'daki  inşaat sektörünü de canlandıracak. Bunun da faydasını hep birlikte göreceğiz."

 "Rusya pazarı canlandı" 

Devletin hem yatırıma hem de ihracata gereken desteği sağladığının  altını çizen Türel,  "Antalya'da turizm ve ticarette en kötü günleri geride  bıraktık. Rusya pazarı yeninden canlandı ve tekrar kazanılıyor." dedi. Türel,  dövizdeki artışın sebze, meyve ihracatına destek olacağını söyledi.

Türel, hükümetin ve büyükşehir belediyesinin yaptığı yatırımlar ve  projelerin hızla devam ettiğini söyleyerek, sadece bu sene Büyükşehir  Belediyesinin toplam yatırım bütçesinin 1 milyar 167 milyon lira olduğunu  anlattı.

A Milli Takıma 250 dönümlük kamp tesisi alanı 

Antalya'yı turizmi 12 ay boyunca canlı bir şehir yapmak istediklerini vurgulayan Türel, şöyle konuştu:

"Kaleiçi, Alanya, Kemer sadece yazın değil, kışın da turizmde aynı  hareketliliği yaşamalıdır. Kültür merkezleri ile güzel çarşılarla sağlık turizmi  ile 3. yaş turizmi ile spor turizmi ile bunu başaracağız. Futbol Federasyonumuza  A Milli Takımı'mızdan neredeyse Z milli takımına kadar 250 dönümlük bir kamp  tesisi alanını tahsis edeceğiz. Dün de tapusunu hazine adına tescil ettirdik,  tapusu dün elimize geçti. Zannediyorum alan tahsisi ile önümüzdeki birkaç ay  içerisinde Futbol Federasyonumuzla gereken protokolü imzalayacağız."

Etkinliğe, AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer, TÜMSİAD Genel  Sekreteri Osman Kurtkan Kapıcıoğlu ve sektör temsilcileri katıldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.