Antalya Kruvaziyer ve Yat Limanı projesi Başlıyor

Antalya Kruvaziyer ve Yat Limanı projesi Başlıyor

Antalya'da yapılması planlanan Kruvaziyer ve Yat Limanı Projesi için deniz ve kara zemin etüt çalışmalarının startı veriliyor.

A+A-

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in Antalya'ya kazandırmak istediği rüya projelerden Kruvaziyer ve Yat Limanı Projesi'yle ilgili çalışmalar devam ediyor.

ETÜT ÇALIŞMALARI YAPILIYOR

Projenin hayata geçirileceği Lara Birlik Plajı'nın batı ucunda kruvaziyer ve yat limanı yapımına yönelik deniz ve kara zemin etüt çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın belirlediği standartlar çerçevesinde yürütülen etüt faaliyetlerinin ardından, hayal denilen bir proje daha hem Antalya'ya hem de Türkiye'ye kazandırılacak.

Antalya Kruvaziyer ve Yat Limanı projesi başlıyor

DOĞAYA ZARARI YOK

Belli bir yerleşim planı çerçevesinde sürdürülen proje etüt çalışmasının çevreye ve doğaya da herhangi bir olumsuz etkisi gözlenmedi. Çalışmalar sonrasında elde edilen veriler ışığında yayımlanacak olan teknik raporlar ve detaylar; Ulaştırma ve Haberleşme Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nca değerlendirimeye alınacak.

Gerekli incelemelerin ardından bakanlıklar ve Büyükşehir Belediyesi'nin işbirliği çerçevesinde Kruvaziyer ve Yat Limanı Projesi'ne başlanacak.

Antalya Kruvaziyer ve Yat Limanı projesi başlıyor

ESNAFIN YÜZÜ GÜLECEK

Şehir merkezine yakın ve dev yolcu gemilerinin uğrayabileceği Kruvaziyer Limanı Projesi ile ile 2 adet 345 metrelik, 1 adet 150 metrelik, 4 adet 100 metrelik yolcu gemisi aynı anda iskeleye yanaşabilecek.

Yat Limanı ise 426 yat kapasitesine sahip olacak. Bölgenin kruvaziyer ve yat turizminin önemli noktalarından biri haline gelmesi planlanıyor.

Antalya Kruvaziyer ve Yat Limanı projesi başlıyor

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.