Ankara Yenimahalle'de 16.6 Milyon TL'ye Satılık Arsa!

Ankara Yenimahalle'de 16.6 Milyon TL'ye Satılık Arsa!

Ankara 22. İcra Müdürlüğü, Yenimahalle Ergazi'de bulunan arsayı satışa çıkardı. İhalesi 20 Mart'ta gerçekleştirilecek gayrimenkulün satış bedeli 16 milyon 657 bin 269 TL olarak belirlendi.

A+A-

Ankara 22. İcra Müdürlüğü, Yenimahalle Ergazi'de bulunan arsayı satışa çıkardı. İhalesi 20 Mart'ta gerçekleştirilecek gayrimenkulün satış bedeli 16 milyon 657 bin 269 TL olarak belirlendi.

T.C.  Ankara  (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞUNA İZAFETEN ANKARA 22. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

2015/25 SATIŞ

 

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Ankara ili, Yenimahalle ilçesi, Ergazi İmar Mahallesi, Fatih Sultan

Mehmet Bulvarı 11. Km. 356 kapı numaralı binanın arka bitişiğinde bulunan 43362 Ada 3 parseli teşkil eden 6.655m2 yüzölçümündeki arsa vasıflı taşınmaz. Taşınmaz Ankara-İstanbul Devlet Karayolu istikametinde ve Batıkent-Jandarma kavşağını geçtikten sonra az ileride yolun sağında ve Şaşmaz Oto Sanayi Sitesine yakın mesafede bulunmaktadır. Taşınmaz ana bulvara cepheli, yoldan geriye doğru yükselen tepe şeklinde eğimli bir arazi konumundadır. Parsel içerisinde arsa hissedarlarından Aşır Vural'a ait olduğu ifade edilen eski ve tek katlı basit bir gecekondu ( 82,20m2 alanında) bina bulunmaktadır. Taşınmazın ön kısmında ve parsel dışında 3 katlı bina ( HD aydınlatma. Çadırcı ve Moda Life) mağazaları bulunmaktadır. Yakınında ve çevresinde çeşitli işyerleri, sanayi siteleri, oto pazarlama ve satış mağazaları, alış-veriş yerleri ile yolun karşısında askeri tesisler bulunmaktadır. Taşınmaz Belediye hizmetlerinden faydalanmakla, bölgede elektrik, su. yol, kanalizasyon, doğalgaz gibi alt ve üst yapı hizmetleri bulunmakta ve ulaşım imkanları kolaydır. Taşınmazın arsa değeri ve Hissedar Aşir Vural'a ait muhtesatı ile birlikte 16.657.269.00 TL olarak Ankara 8. Sulh Hukuk Mahkemesinin 14/07/20)5 tarih ve 2015/647-694 E.K. sayılı ilamı ile kıymet taktiri kesinleşmiştir. Taşınmaz açık artırma yoluyla satılarak paraya çevrilecektir. Gayrimenkulun geniş evsafı dosyada mevcut bilirkişi raporunda açıklanmıştır.

Yüzölçümü : 6.655.00 metrekare

İmar Durumu : Yenimahalle Belediyesi İmar Müdürlüğünün 17.02.2005 tarih ve 2452

sayılı yazısında, dava konusu parselin 84140 nolu parselesyon planı kapsamında kaldığı ve parselin imar durumu ise, E (İnşaat emsali)= I, H mak= Serbest ve Kentsel Çalışma Alanında bulunduğu bildirilmiştir.

Kıymeti:16.657.269,00 TL

KDV Oran:%18

1. Satış Günü: 20/03/2017 09:30 - 09:40 arası

2. Satış Günü: 20/04/2017 09:30 - 09:40 arası

Satış Yeri :Ankara Adliyesi 2 Nolu Mezat Salonu - ANKARA 

Kaydındaki Şerhler:Tapu kaydındaki gibidir.

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve r üç hanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden. İkinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanh alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış

Bilişim Sisteminde yor alan bu dokumana hup:/A'aiandas.uyup.gov.ir adresinden 986/qWI - eZeIK+T - sQ+rqDX - ROCclk= kodu ile erişebil giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler île (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde Ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel İle son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsil en mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatmı kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/25 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.