Ankara Altındağ'da İcradan 74.9 Milyon TL'ye Satılık Arsa!

Ankara Altındağ'da İcradan 74.9 Milyon TL'ye Satılık Arsa!

Ankara 22. İcra Dairesi, Ankara İli, Altındağ İlçesi, Dereboyu Mahallesi'nde bulunan arsayı satışa çıkardı. İhalesi 11 Ekim Salı günü yapılacak gayrimenkulün satış bedeli 74 milyon 918 bin 224 TL olarak belirlendi.

A+A-

Ankara İli, Altındağ İlçesi, Dereboyu Mahallesi'nde bulunan arsa Ankara 22. İcra Dairesi tarafından satışa çıkarıldı. 11 Ekim Salı günü ihale edilecek taşınmazın satış bedeli  74 milyon 918 bin 224 TL olarak belirlendi.

T.C.  Ankara  (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞUNA İZAFETEN ANKARA 22. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri: TAŞINMAZIN

Özellikleri: Ankara İli Altındağ ilçesi Dereboyu Mahallesi İrfan Baştuğ Caddesi ile Çubuk çayı arasında kalan 24292 ada 1 parseli teşkil eden 23.822,00 metrekarelik arsa üzerinde 306 kapı nolu mobilya teşir salonu ve deposu bulunmaktadır. Arsanın imar durumu kuzey Ankara Girişi kentsel dönüşüm projesi kapsamında kaldığı, imar planına göre E: 2.00, Hmaks: Serbest imar durumlu kentsel merkez alanı kullanımında, minimum parsel büyüklüğü’nün 2500 metrekaredir. Arsa üzerinde bulunan gecekondular imar uygulaması sonucunda yıkılmış mobilya teşhir salonu ve deposu kalmıştır. Teşir salonunun tamamının zemin oturumu 6.700,00 metrekare olup 5.500 metrekare zemin oturumlu kısım parsel üzerinde kalmaktadır. Mağazanın zemin kısmı beton, üzeri halıfleks kaplıdır. Mağazanın çatısı çelik konstriksiyonlu üstü branda ile örtülmüştür. Isınması soba ile olup ortaklığın giderilmesi yolu ile satışa çıkartılmıştır. Gayrimenkulün geniş evsafı dosyadaki bilirkişi raporunda mevcuttur. 

Kıymeti : 74.918.224,00 TL 

KDV Oranı: Yüzde 18 

Kaydındaki Şerhler: Tapu Kaydındaki Gibidir.

1. Satış Günü : 11/10/2016 günü 14:45- 14:55 arası

2. Satış Günü : 11/11/2016 günü 14:45 -14:55 arası Satış Yeri: Ankara Adliy.esi 2 Nolu Mezat Salonu - ANKARA 

 

Satış şartları:

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uvap.aov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin yüzde 50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin yüzde 50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin yüzde  20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellaliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve iflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir, ihaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır, ihale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, by fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/69 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.