Yazıbaşı Meydan Projesi Başladı

Yazıbaşı Meydan Projesi Başladı

“Her mahalleye bir meydan” sloganıyla yola çıkan ve ilçenin 6 ayrı mahallesi için kent meydanı tasarlayan Torbalı Belediyesi, Yazıbaşı Meydanı’nın inşaat çalışmasına başladı.

A+A-

Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, Yazıbaşı Mahallesi’ne giderek inşaatına başlanan Yazıbaşı meydanı hakkında yetkililerden ve yüklenici firmadan detaylı bilgi aldı. Meydan Projesi’nin başlaması vesilesiyle kurban kesildi, dualar edildi.

SÖZ VERDİĞİMİZ BÜTÜN PROJELERİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ

Sade bir törenin ardından civardaki vatandaşlarla sohbet eden Başkan Görmez’eYazıbaşı sakinleri de yoğun ilgi gösterdiler.Tasarlanan meydan Projesi’nin Yazıbaşı Mahallesi için önemli bir yatırım olduğunu ifade eden Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, “ Tüm mahallelerimizde olduğu gibi Yazıbaşı’da da önemli çalışmalara imza atıyoruz. Halı sahamızı tamamladık. Yazıbaşı’nın en işlek caddesi olan 2 kilometre uzunluğundaki Atatürk Bulvarı’nı yeni baştan düzenledik.Çok modern ve kullanışlı bir yol oldu. Şimdi de sil baştan düzenlediğimiz bu caddemiz ile inşaatına başladığımız meydanı birleştireceğiz.Yazıbaşı’nın merkezi yeni baştan şekilleniyor. Kent meydanı Yazıbaşı’ya ayrı bir güzellik ve canlılık getirecek. Buradaki sosyal hayata ivme kazandıracak. Söz verdiğimiz bütün, açıkladığımız bütün projeleri birer birer hayata geçiriyoruz. İlçemiz çok hızlı gelişiyor büyüyor. Bu hıza bağlı olarak  biz de kentleşme, sanayileşme, tarım politikalarımızı stratejilerimizi belirliyoruz. Özellikle ilçemizde yatırım yapmak isteyen projesi, öngörüsü olan herkese kapımız açık. Bunu sağlıyoruz ancak havayı,suyu,çevreyi, toprağı kirleten hiçbir girişime müsaade edemeyiz. Özellikle bu konudaki duyarlılığımızın bilinmesini istiyoruz.  Tarım,toprak en büyük önceliğimiz” şeklinde konuştu.

Yazıbaşı Meydan Projesi, 3400 metre karelik bir alanı kapsıyor. Projede ,1600 metrekarelik yeşil alan, 500 metrekarelik süs havuzu, iki ahşap süs köprüsü  yer alıyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.