Yatırımcıların İnciraltı'na İlgisi Arttı

Yatırımcıların İnciraltı'na İlgisi Arttı

İnciraltı 2. Nesil Toprak Sahipleri Platformu Başkanı Tayfun Karabulut yurtiçi ve yurtdışından yatırımcıların gözünü İnciraltı'na diktiğini bu bölgenin imar düzenlemeleri ile daha da değerleneceğini söyledi. Karabulut sağlık turizmi ile yıldırım düzeyde t

A+A-

İnciraltı 2.Nesil Toprak Sahipleri Platformu Başkanı Tayfun Karabulut, son günlerde yurt içi ve dışından İnciraltı'na yatırımcı ilgisinin ciddi anlamda arttığını belirterek, İnciraltı'nda sağlık turizmi ile oluşturulacak işletmeler sayesinde 15 bin istihdam yaratılacağına inandıklarını kaydetti.

Karabulut, İnciraltı Bahçelerarası'nda yaptığı basın açıklamasında Başbakan Binali Yıldırım ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun destekleriyle İnciraltı'nın İzmir ekonomisine kazandırılması için başlayan planlama çalışmalarının kendilerini sevindirdiğini belirtti.

İnciraltı'nın İzmir için çok önemli bir yer olduğunu ifade eden Karabulut, "Şehrimizde bulunan Oda ve Sivil Toplum Kuruluşlarını ziyaretlerimizde İnciraltı'nın çevreci planla, planlanması isteklerine bizzat şahit olduk. İstihdam konusunda kaldıraç etkisinin "İnciraltı'nın Planlanması" ile gerçekleşeceğini tüm İzmir'de gördük. Son günlerde yurt içi ve dışından İnciraltı'na yatırımcı ilgisi ciddi anlamda arttı. İnciraltı'nda sağlık turizmi ile yıldırım düzeyde teşvikle oluşturulacak işletmeler sayesinde 15 bin istihdam yaratılacağına inanıyoruz." dedi.

Karabulut, İzmir'in yararına olacak çevreci her plana destek vermeye hazır olduklarını belirterek, İzmirli tüm iş adamlarını İnciraltı için buluşmaya davet etti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.