1. HABERLER

  2. TOKİ

  3. TOKİ Yüzde 22 İndirim Kampanyası Bugün Sona Eriyor
TOKİ Yüzde 22 İndirim Kampanyası Bugün Sona Eriyor

TOKİ Yüzde 22 İndirim Kampanyası Bugün Sona Eriyor

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından bu yıl ikinci kez düzenlenen indirim kampanyası bugün itibariyle sona eriyor. TOKİ, indirim kampanyası kapsamında borcunu kapatana yüzde 22'ye varan indirim uyguluyor.

A+A-

T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığ, borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için her yıl yapılan indirim kampanyasına başladı.

Bu yıl ikincisi gerçekleşen kampanyada alıcılara peşin ödemelerde yüzde 22 indirim sunuluyor. 

Yüzde 22 indirim

Kampanyadan bütün borç bakiyesini kapatamayacak kişiler yararlanabiliyor. Borç bakiyesinin yüzde 25'inden az olmamak kaydıyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 22 indirim kampanyası sunuluyor.

Bugün bitiyor

İndirim kampanyasına başvurular 23 Eylül'de başladı. Kampanya kapsamında başvurular 18 Ekim'de sona erecek. 

Kimler yararlanabilecek?

Kampanya kapsamında satışları geçtiğimiz yılın Haziran ayının 30. gününe kadar vadeli olarak idareden konut ve iş yeri satın alınarak, geri ödeme taksitleri en geç 30 Haziran 2018 yılından önce başlayan konut ve iş yerleri alıcıları faydalanabilecek.

 Başvuru şartları

Projeye başvuru yapabilmek için, başvuru sahibinin;

- T.C. vatandaşı olması,

- Projenin bulunduğu il/ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya projenin bulunduğu il nüfusuna kayıtlı olması (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir),

- Toplu Konut İdaresinden  konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç),

- Başvuru yacapak kişinin kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümünün veya müstakil bir konutunun (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç) olmaması, (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) (Başvuru sahibinin hisseli olarak sahip olduğu gayrimenkuller hariç)

- Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması (Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.),

- Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 4.500 TL olması (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 4.500 TL olması gerekmektedir.) (İstanbul ilinde gelir şartı 4.800 TL olarak uygulanmaktadır.),

- Bir hane halkı adına -yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları- yalnızca bir adet başvuruda bulunması gerekiyor.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.